02.01.2017/09:16

Wzrośnie zatrudnienie w handlu

W I kwartale 2017 r. zatrudnienie w handlu detalicznym i hurtowym ma zwiększyć się o 9 proc. – wynika z badania Barometr Manpower.

Prognoza netto zatrudnienia na poziomie 9 proc. oznacza, że o tyle właśnie wyższy jest odsetek pracodawców przewidujących wzrost całkowitego zatrudnienia w stosunku do pracodawców szacujących spadek całkowitego zatrudnienia w swoim oddziale w najbliższym kwartale.

Według ekspertów Manpower, perspektywy dla sektora handlu detalicznego i hurtowego są optymistyczne, a dobra passa utrzymuje się od IV kwartału 2013 r. W ujęciu kwartalnym wynik pozostaje na zbliżonym poziomie, a w porównaniu rok do roku pogorszył się o 5 punktów procentowych.

Dla porównania najwyższe noty uzyskano dla budownictwa oraz produkcji przemysłowej (prognoza netto zatrudnienia odpowiednio +24 proc. i +20 proc.) Optymizm odnotowywano też dla branż transport/logistyka/komunikacja oraz restauracje/hotele (+12 proc. dla obu) oraz rolnictwo/leśnictwo/rybołówstwo (+10 proc.). Najniższe prognozy uzyskano dla sektorów energetyka/gazownictwo/wodociągi oraz finanse/ubezpieczenia/nieruchomości/usługi (odpowiednio -7 proc. i -4 proc.).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.