09.09.2020/10:07

Rosyjska grupa X5 Retail podbije obwód kaliningradzki. Detalista stawia na lokalnych producentów i rozwój sieci

X5 Retail Group, wiodący detalista rozwijający wieloformatowe sieci sklepów w Rosji - Pyaterochka, Perekrestok i Karusel, zawarł porozumienie o współpracy z władzami obwodu kaliningradzkiego. W planach ścisła współpracy z lokalnymi producentami żywności i rozwój sieci sklepów. Do końca roku w regionie ma działać 20 sklepów Pyaterochka dając około 400 miejsc pracy.

Dokument został podpisany przez gubernatora regionu Antona Alichanowa i dyrektora generalnego X5 Retail Group Igora Shekhtermana.

Jak podaje grupa, strony uzgodniły dalszy rozwój infrastruktury społeczno-gospodarczej regionu w zakresie handlu detalicznego. Partnerstwo między X5 a władzami regionalnymi ma na celu rozwój handlu detalicznego w celu zaspokojenia potrzeb ludności w zakresie towarów wysokiej jakości w przystępnych cenach, poprawę jakości życia i rozwój infrastruktury społecznej obwodu kaliningradzkiego.

W ramach umowy X5 Retail Group będzie się dalej rozwijać w regionie otwierając nowe sklepy, zapewniając miejsca pracy mieszkańcom regionu, a także zacieśniając współpracę z lokalnymi producentami. Partnerstwo obejmuje również aktywne wprowadzanie i wykorzystywanie nowoczesnych technologii, a także wdrażanie programów społecznych wspierających ludność. Samorząd województwa w ramach swoich kompetencji będzie wspierał rozwój handlu detalicznego, wykorzystywał wiedzę i propozycje firmy, organizował wydarzenia z udziałem przedstawicieli sieci handlowych i producentów, a także wspierać działania X5 w ramach strategii zrównoważonego rozwoju firmy.

– Aglomeracja kaliningradzka to najbardziej wysunięty na zachód region obecności naszych sieci handlowych. Dla mnie szczególnie cenna jest umowa o współpracy z władzami obwodu, który jest ważnym regionem dla rozwoju firmy i jednocześnie moją małą ojczyzną. Do końca roku w regionie działać będzie 20 sklepów Pyaterochka, co pozwoli nam stworzyć około 400 miejsc pracy dla okolicznych mieszkańców. Będziemy również nadal wzmacniać partnerstwa z lokalnymi producentami, których udział przekracza już 40 proc. Ponadto będziemy wdrażać programy w obszarze ukierunkowanym na wspieranie słabszych społecznie grup ludności – powiedział Igor Shekhterman, CEO X5. 

Podpisane porozumienie skomentował też Anton Alichanow, obwodu kaliningradzkiego.

– Pierwsze sklepy Pyaterochka pojawiły się w naszym regionie stosunkowo niedawno. To pozytywne wydarzenie dla obwodu kaliningradzkiego: pojawienie się federalnej sieci o takiej skali stymuluje konkurencję, która -  mam nadzieję - pomoże obniżyć ceny dla konsumentów i poprawić jakość usług – zaznaczył, zwracając uwagę na aktywną współpracę X5 z lokalnymi producentami w obwodzie kaliningradzkim.

Pierwsze „Piaterochki” zostały otwarte w obwodzie kaliningradzkim pod koniec czerwca tego roku. Do chwili obecnej w regionie działa 6 sieci handlowych: 4 w stolicy regionu i po jednym w Zelenogradsku i Czerniachowsku. Dzięki temu Pyaterochka zapewnia mieszkańcom regionu około 150 miejsc pracy.


 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także