25.09.2020/08:44

X5 Retail Group potwierdza – pierwszy sklep Pyaterochka bez kasjerów ruszy w Moskwie już w październiku

Jak ujawnił Siergiej Gonczarow, prezes sieci sklepów convenience Pyaterochka, pierwsza autonomiczna placówka uruchomiona zostanie w Nowej Moskwie w październiku 2020 r. – relacjonuje serwis Retail.ru.

– W przyszłym miesiącu uruchomimy sklep Pyaterochka Express lub Pyaterochka Go – ostatecznej nazwy jeszcze obecnie nie ujawniamy. Będzie to sklep bez kasjerów. Zlokalizowany będzie w kompleksie mieszkaniowym Ispanskiye kvartaly (hiszpańskie dzielnice) – powiedział Gonczarow.

Pilotażowy sklep – na razie sieć nie ma planów uruchamiania kolejnych – będzie w pełni zautomatyzowany, wszystkie operacje skanowania produktów i płatności klienci wykonywać będą samodzielnie, z wykorzystaniem technologii cyfrowych, w tym aplikacji mobilnej sieci sklepów – relacjonuje Retail.ru.

Pierwszy market sieci Pyaterochka został otwarty w 1999 r. w St. Petersburgu. W 2001 r. sieć pojawiła się w Moskwie, a rok później rozpoczęła szybką ekspansję na zasadach franczyzowych.

W 2019 r. rozpoczęto program kompleksowej modernizacji placówek. Pod koniec ubiegłego roku uruchomiono serwis ekspresowych dostaw zamówień online.

Na koniec grudnia 2019 r. sieć Pyaterochka liczyła niespełna 15,4 tys. placówek w formacie proximity, z rocznymi obrotami rzędu 1,36 bln rubli.

Źródło: retail.ru

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także