20.11.2018/16:12

X5 rozwija sieć pocztomatów blisko domu

X5 Retail Group, wiodący rosyjski detalista, właściciel wieloformatowych sieci sklepów będzie rozwijał sieć pocztomatów o nazwie Chałwa we współpracy z jednym z największych banków prywatnych w Rosji.

X5 poinformował o utworzeniu spółki o nazwie CTB, która będzie rozwijała sieć pocztomatów obsługujących zamówienia złożone w sklepach internetowych. W tym celu detalista nabył 50 proc. udziałów w spółce należącej do Sovkombanku, która ma obecnie około 500 pocztomatów, zlokalizowanych m.in. w Moskwie, Sankt-Petersburgu, Nowogrodzie Dolnym, Nowosybirsku, Kazaniu i innych dużych miastach. Planuje się, że do końca 2019 roku liczba pocztomatów wzrośnie do 1500.

Dla wygody klientów, automatyczne punkty odbioru przesyłek zostały rozmieszczone w sklepach należących do sieci Piatioroczka i Pierekriostok oraz w oddziałach Sovkombanku.

Igor Pletniow, dyrektor ds. rozwoju strategicznych biznesów X5 Retail Group zaznacza, że dla rosyjskiego detalisty to ważny krok w rozwoju usług dodatkowych.

– Jesteśmy przekonani o tym, że usługa odbioru zamówień złożonych w e-sklepach zyskuje na popularności, dlatego planujemy aktywnie rozwijać ten kierunek działalności – powiedział Igor Pletniow.

Główny dyrektor zarządzający Sovkombanku Andriej Spiwakow dodał z kolei, że dla firmy której prezentuje, głównym celem współpracy jest zwiększenie dystrubucji w segmencie e-commerce karty kredytowej wydawanej przez bank. Za jej pomocą klienci banku mają możliwość kupować towary na raty.

Denis Pietruszewski, dyrektor generalny CTB dodał natomiast, że sieć Chałwa realizuje ideę konceptu „pocztomat w pobliżu domu”, dlatego punkty pocztowe zostały zlokalizowane w sklepach Piatioroczka mających wygodne grafik otwarcia pozwalający na łączenie codziennych zakupów z odbiorem przesyłek.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.