21.09.2018/08:53

XVI Targi Franczyzy 2018 – targi pomysłów na biznes

W dniach 18-20 października 2018 roku w Warszawie odbędą się Targi Franczyzy – największe w Europie Środkowo – Wschodniej i drugie w Europie po targach w Paryżu. Podczas tegorocznego wydarzenia zostanie zaprezentowanych ponad 200 pomysłów na biznes pod znaną marką.

To największa liczba wystawców od czasu pierwszej edycji Targów, które odbyły się 16 lat temu. Wydarzenie cieszy się też dużym zainteresowaniem po stronie osób szukających pomysłu na własny biznes. W ubiegłym roku liczba przedsiębiorców zainteresowanych działalnością pod znaną marką wyniosła ok. 7 tys. W tym roku spodziewamy się jeszcze lepszej frekwencji po stronie odwiedzających. Szacujemy, że większa liczba wystawców przyciągnie ok. 8 tys. potencjalnych franczyzobiorców. Dzięki Targom Franczyzy osoby szukające pomysłu na własny biznes mogą w jednym miejscu spotkać się z przedstawicielami firm franczyzowych z różnych branż z Polski i z zagranicy, poznać zasady inwestycji w biznes i zasady współpracy licencjackiej z daną marką.

Branża spożywcza i gastronomiczna od lat zajmuje pierwsze miejsce na rynku franczyzy pod względem liczby placówek i sieci licencyjnych. Według Raportu o franczyzie w Polsce z 2018 r., na prawie 76 000 wszystkich punktów franczyzowych, 40 746 należy do branży spożywczej. Jeśli chodzi o gastronomię, to stanowi ona najważniejszą branżę wśród firm franczyzowych. Obecnie spośród 1 200 marek licencyjnych, 222 to marki gastronomiczne. Franczyza dynamiczne rozwija się również w innych branżach jak m.in. moda, finanse i bankowość, zdrowie i uroda.

Jak co roku podczas Targów Franczyzy odbędzie się Forum Szkoleniowe, czyli cykl wykładów o franczyzie i biznesie. Menedżerowie firm franczyzowych, eksperci i znani biznesmeni opowiedzą o najważniejszych kwestiach związanych z biznesem. Uczestnicy targów będą mogli poznać istotę franczyzy, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze pomysłu na biznes i ile można na nim zarobić. Swoją wiedzą podzielą się specjaliści ds. franczyzy i ludzie biznesu. W ubiegłych latach w Forum Szkoleniowym wziął udział m.in. Michał Niemczycki, Jarosław Kuźniar i Piotr Kuczyński. W tym roku gościem specjalnym będzie Robert Podleś, właściciel i prezes zarządu Cobi S.A.

Adresatami Targów Franczyzy są przedsiębiorcy, właściciele firm, osoby, które planują założyć własną firmę i poszukujące ciekawych oraz sprawdzonych pomysłów na biznes.

Targi pomysłów na biznes w Warszawie stanowią też ważny element promocji Polski na europejskim rynku franczyzy. Jest też ważnym wydarzeniem w polskim biznesie i okazją do spotkania przedsiębiorców oraz menedżerów firm franczyzowych. Franczyza jest obecnie jedną z najważniejszych gałęzi biznesu w Polsce, która ciągle rozwija się bardzo dynamicznie. Obecnie w Polsce funkcjonuje 1200 marek franczyzowych i prawie 76 000 sklepów oraz punktów usługowych działających na zasadzie franczyzy.

XVI Targi Franczyza 2018 odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki w dniach 18-20 października w godz. 10.00-17.00 (czwartek, piątek) i w godz. 10.00-15.00 (sobota).

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.