18.03.2020/13:12

Yoram Reshef, wiceprezes Blue City: Trzeba wrócić do handlowych niedziel

Spadek sprzedaży u naszych najemców handlowych był widoczny od czasu, kiedy koranawirus pojawił się w Polsce i klienci zaczęli ograniczać ich odwiedzanie. Właściciele sklepów już wtedy zarabiali mało, ale teraz nie zarabiają wcale – mówi Yoram Reshef, wiceprezes Centrum Handlowego Blue City.

W centrum handlowym Blue City jest 200 najemców. Jak podkreśla Yoram Reshef, większość będzie miała kłopoty finansowe. - Są wśród nich najemcy sieciowi, ale i mniejsi przedsiębiorcy. Czy chcemy, aby ogłosili upadłość? Branży handlowej potrzebne jest wsparcie – akcentuje wiceprezes Blue City.

- Potrzebujemy powrotu do handlowych niedziel, które są drugim dla handlu najlepszym dniem w tygodniu. Zaapelujmy wspólnie do rządzących, aby nie bali się związków zawodowych. One również muszą zrozumieć, że powrót niedziel handlowych, oczywiście na określony czas, np. na rok, to szansa dla nas wszystkich: pracowników handlu, właścicieli sklepów, centrów handlowych, ale również dostawców i producentów towarów – wymienia Reshef.

Pomóc powinni pomóc również właściciele centrów handlowych. - To nasz obowiązek. W takiej sytuacji nie można zasłaniać się umowami najmu, ale centra handlowe również mają zobowiązania, takie jak kredyty, opłaty eksploatacyjne, zatrudnionych pracowników i firmy podwykonawcze. Pomóc mogą wspólne działania. Jeśli banki pomogą nam, a są takie przesłanki, przesunąć raty kredytów, mielibyśmy oddech, żeby pomoc najemcom – tłumaczy wiceprezes Blue City.

I dodaje: - Kiedy otworzymy centra handlowe i sklepy, przychody nie wzrosną od razu. Klienci przez jakiś czas mogą obawiać się przebywania wśród ludzi w miejscach publicznych. Ale kiedy sytuacja wróci do normy, będziemy przekonywać klientów do odwiedzania sklepów i tym samym ich wspierania.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.