13.04.2022/13:46

Z powodu sankcji na Rosję Niemcom grozi katastrofa logistyczna. Dramatycznie brakuje rosyjskiej stali na gwoździe do zbijania palet

Niemieccy producenci palet borykają się z dotkliwym brakiem gwoździ. Pierwsze firmy już z trudem zaspokajają swoje zapotrzebowanie na palety i opakowania. Według Federalnego Stowarzyszenia Opakowań Drewnianych, Palet, Opakowań Eksportowych (HPE) produkcja u niektórych niemieckich producentów palet może zostać zatrzymana w ciągu zaledwie kilku tygodni. Oznacza to, że łańcuchy dostaw w Niemczech stoją w obliczu ogromnych zakłóceń.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
  • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
  • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Nickt 14.04.2022

    No jeżeli stali na gwoździe brakuje i tylko Rosja potrafi ją dostarczyć to nieźle świat zwariował. A może już czas wymyślić wreszcie palety z odpadów plastikowych? Skoro w Indiach potrafią z butelek PET budować drogi (tysiące kilometrów oddanych do użytku) to czy to jest jakiś problem robić z tego plastiku palety? Ruskie gwoździe zbędne w takim przypadku.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także