18.04.2020/10:15

Żabce skończyły się maseczki. Sprowadza następną partię 20 mln sztuk

W sklepach Żabka nie ma już maseczek ochronnych na twarz. Tomasz Suchański, prezes Żabki w rozmowie z money.pl zapewnił, że sieć sklepów sprowadza następną partię, ponad dwukrotnie większą niż wcześniej.

Żabka kupiła 8 mln maseczek, ale niewielu klientów mogło je kupić w sklepach. W sprawdzonych przez redakcję portalu wiadomoscihandlowe.pl lokalizacjach w Warszawie i Łodzi po maseczkach nie było śladu

Żabka sprowadza teraz kolejnych 20 mln maseczek. Nowa partia maseczek powinna być w Polsce w ciągu najbliższych 10 dni. Można więc zakładać, że do sklepów kolejne tanie maseczki dotrą jeszcze przed końcem kwietnia br. 

Tomasz Suchański powiedział, że pracownicy Żabki wykorzystali wiele kontaktów, w tym prywatnych, żeby sprowadzić maseczki do Polski szybko i w jak najniższej cenie. – Rzeczywistość jest taka, że choć Chińczycy przerzucili dużą część zaplecza produkcyjnego na wytwarzanie maseczek i innych zabezpieczeń, to kupuje u nich cały świat i można powiedzieć, że kupujący wyrywają je sobie z rąk – stwierdził. 

Prezes Żabki podkreślił też, że firma najpierw musiała zapewnić maseczki dla swoich pracowników i franczyzobiorców, i dodał: – Kiedy to się udało, zadaliśmy sobie pytanie: co dalej? Postanowiliśmy pomóc szpitalom. Udało się zorganizować pół miliona specjalistycznych maseczek. Kolejny pomysł: spróbujmy ściągnąć jak największą liczbę jak najtańszych maseczek dla naszych klientów. Dlaczego? Ponieważ dzięki klientom funkcjonujemy, a dla wielu z nich dzisiaj w Polsce ceny dostępnych maseczek są absurdalnie wysokie.

Maseczki w Żabce kosztowały 16,17 zł za pakiet 10 szt. To jedna z najniższych cen na rynku. Przez epidemią koronawirusa maseczki chirurgiczne można było kupić nawet za 30 groszy za sztukę. Teraz ich ceny są dziesięciokrotnie wyższe.

Dodaj komentarz

14 komentarzy

 • luq 20.04.2020

  Ale pisanie, że sprzedają je po kosztach, to ściema. Skoro ja sam mogę kupić przy 300sztukach po 1,1 to Żabka kupuje grubo poniżej 1zł i sprzedaje po 1,6. nikt mi nie powie, że logistyka w tym przypadku to 50% ceny maseczki :)

 • Marketing 20.04.2020

  Maseczek nie było. Ściema.

 • Martakol 19.04.2020

  W Warszawie w kazdej Zabce byly

 • Ropucha 19.04.2020

  Do mojej przyszło 150 opakowań i zeszły w niecałe 3 godziny. I to nie jest na paragon, jak niektórzy piszą, tylko na osobę.

 • Ala 19.04.2020

  Maseczki były, ale rozeszły się błyskawicznie. A cwaniacy jak zwykle stali całymi grupami i wykupili. Pracownik nie jest w stanie sprawdzać, kto jest kim.

 • Były 19.04.2020

  W mojej części miasta jest 8 żabek. Tylko do jednej nie dotarły. W innej części miasta jest 3-4 tam znajoma mówiła, że była w jednej z nich i były też. Czekam aż znowu dostarczą.

 • Zielona Góra 19.04.2020

  W mojej były, bez kojeki. Zielona Gora

 • Fb 19.04.2020

  Nic ludzie nie wiecie a bzdury piszecie maseczki w żabkach były i cena taka jak w artykule były sprzedawane jedna paczka na jeden paragon ale tacy debile jak wy chodzili całymi rodzinami żeby kupić jak najwięcej wiem jestem fb

 • D. 19.04.2020

  Fajna reklama, ale maseczek w Żabkach nie było i nie ma

 • Ann 18.04.2020

  Do mojej żabki przyjechało tylko 80op po 10szt poszło w 3 godz i czekamy klijenci nie rozumieją że my nie mamy wpływu na zamówienie ich i nas wyzywaja że chowiemy dla swoich ludzi przykre bo ja do dziś nie kupiłam sobie maseczki tylko sama uszyłam

 • Zduńska Wola 18.04.2020

  W moim sklepie byly:) czekam aby moc zamówić ich więcej dla moich klientow

 • Lol 18.04.2020

  W 3 Zabkach, w ktortch przedwczoraj pytalem i maseczki nie bylo nic. Tyle w temacie

 • Yagna 18.04.2020

  Były za tanie,więc wykupili na handel !

 • achim 18.04.2020

  W mojej osiedlowej Żabce nie dojechały przez kolejne 3 dni od anonsu.Pytałem też w dwóch sąsiednich żabkach i też nie dojechały . Więc maski w Żabkach to ściema panie Prezesie ! Moje osiedle to Koszalin oś. Szeroka i okolice .

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.