05.03.2021/12:52

Żabka całkowicie rezygnuje z plastikowych toreb. Sieć wprowadza płatne papierowe torebki na warzywa i owoce [TYLKO U NAS]

Od 21 marca w sklepach sieci Żabka dostępne będą wyłącznie papierowe torby - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

Sieć całkowicie wycofuje z użytku plastikowe, duże torby służące do pakowania zakupów. Taki sam los spotka plastikowe "zrywki" na owoce i warzywa, jak również torebki na pieczywo i słodkie wypieki, które dotychczas łączyły w sobie papier z plastikiem.

Począwszy od 21 marca do wszystkich wskazanych wyżej kategorii produktowych wykorzystywane będą w Żabce wyłącznie torby w 100 proc. papierowe. W niektórych z nich - dedykowanych pakowaniu pieczywa - wykorzystany zostanie "mleczny, prześwitujący papier".

- Zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, dlatego pod koniec stycznia br. Żabka rozpoczęła proces wycofywania ze wszystkich sklepów sieci toreb z tworzywa sztucznego. Przez najbliższe miesiące będziemy sukcesywnie wprowadzać w 100 proc. papierowe torby na zakupy, ale także na warzywa i owoce czy pieczywo - potwierdza nasze informacje biuro prasowe Żabki.

Kolejna nowość? Nowe, papierowe torebki na warzywa i owoce będą płatne. Cena za jedną torebkę dedykowaną takiemu asortymentowi wyniesie 9 groszy (dla porównania, cena za dużą torbę papierową na "pełne" zakupy to 99 groszy). Tym samym Żabka wdroży rozwiązanie, na które dotychczas nie zdecydowała się w Polsce żadna sieć handlowa.

To odważny ruch, można bowiem spodziewać się, że znajdzie się grupa klientów niezadowolonych z tego ruchu, nawet jeśli opłata za torebki na warzywa i owoce będzie "symboliczna". Inne sieci handlowe z pewnością uważnie będą się przyglądać konsekwencjom takiego ruchu, a w przyszłości być może zdecydują się na naśladownictwo Żabki.

Żabka nie obawia się negatywnego wpływu na sprzedaż warzyw i owoców. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, z badań przeprowadzonych przez firmę wynika, że aż 87 proc. klientów sieci preferuje papierowe torby.

- Wdrażając ten projekt, chcemy uświadamiać klientów już w trakcie zakupów, a w efekcie budować dobre nawyki ekologiczne, w tym nawyk robienia zakupów z własnymi torbami. Wierzymy, że dzięki tego typu działaniom zyskamy zadowolonych klientów oraz pozwolimy naszej planecie odetchnąć od dużej ilości zalegających odpadów - podkreśla biuro prasowe Żabki.

Sieć handlowa zauważa, że papierowe torby dadzą jej nowe możliwości promocyjne - będzie mogła na nich drukować informacje dla klientów. Ruch centrali Żabki ma być korzystny również dla franczyzobiorców, którzy - dzięki likwidacji toreb plastikowych - zdołają uniknąć tzw. opłaty recyklingowej oraz wiążącej się z nią sprawozdawczości.

Żabka chwali się, że dzięki wprowadzanym rozwiązaniom używanie folii podczas zakupów zostanie w sklepach sieci zredukowane niemal do zera. Niemal, ponieważ dla klientów wciąż dostępne będą foliowe rękawiczki, wstawione do sklepów na początku pandemii COVID-19.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • gg 24.03.2021

  Szkoda, że żabka koło mnie dolicza do jednej bułki tą torbę za 99 groszy, jako jedyną dostępną. Druga sprawa, ta torebka się nie sprawdza. Drożdżówka schowana do plecaka ufajdała mi połowę notesu, bo owoce puściły sok, a ciasto tłuszcz i przesączyły się przez papier. Nie dziękuję. Po sąsiedzku jest groszek i tam takich żartów z klienta sobie nie robią.

 • -kazik- 07.03.2021

  Jaka to ekologia , jak teraz będą drzewa wycinać na te torby !!! I niby jak za to zapłacę to będzie ok , ekologicznie ???

 • Autor 05.03.2021

  @Paweł Napisał Pan o dużych torbach papierowych (na całe zakupy), które faktycznie kosztują 99 gr. Nowością omówioną w artykule są płatne torebki papierowe na warzywa i owoce - w tym przypadku cena wyniesie 9 gr.

 • Paweł 05.03.2021

  Torba kosztuje 99 gr, a nie 9. Są już w Żabkach.

 • Olo 05.03.2021

  Hehe warzywa i owoce w Zabce. Ceny zwalaja z nóg , ale jak już chciałem kupić banany w Gostyniu na osiedlu domkow jednorodzinnych to zamiast banana były wystawione plastikowe atrapy .

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także