21.04.2023/08:06

Żabka chce, by Jush i Delio były rentowane do końca roku. Sam Jush za parę lat ma generować 1 mld zł obrotu

Masowe zwalnianie pracowników, znikanie niektórych podmiotów z rynku czy ograniczanie działalności – to wszystko postawiło przyszłość usług q-commerce pod znakiem zapytania. Są jednak i tacy, którzy nadal w nie wierzą, a należy do nich Grupa Żabka, o czym donosi piątkowy "Puls Biznesu".

Tomasz Blicharski, wiceprezes Grupy Żabka i dyrektor zarządzający pionu Żabka Future, która rozwija dwa projekty tego typu powiedział w wywiadzie udzielonym „Pulsowi Biznesu”, że pogłoski wyhamowaniu quick commerce’u są znacznie przesadzone. Jak dodał, niektóre firmy nie są w stanie funkcjonować na dłuższą metę w tym modelu z powodu braku odpowiedniego zaplecza.

Co daje Żabce przewagę na rynku q-commerce?

Tomasz Blicharski podkreślił, że Grupa Żabka będzie w tym segmencie rynku nadal obecna, co więcej ma zamiar zbudować na nim silną pozycję i w dłużej perspektywie stać się na nim kluczowym graczem

Wiceprezes Grupy Żabka, że oba rozwijane przez nią q-commerce’owe projekty, czyli Żabka Jush i Delio powinny być rentowne operacyjnie do końca tego roku, ponieważ wstępne wyniki są powyżej oczekiwanych. 

Firma ujawniła, że wartość transakcji na platformie Żabka Jush w ostatnim miesiącu przeliczona na cały rok (czyli wskażnik GMV) sięga już 110 mln, a do końca roku powinna przekroczyć 200 mln zł. - Patrzymy na ten projekt w dłuższej perspektywie i oczekujemy, że w ciągu 3-5 lat dojdziemy do poziomu 1 mld zł obrotów - powiedział Tomasz Blicharski.

Zaznaczył również, że Żabka ma tu przewagą nad konkurencją w postaci skali działania, która pozwala jej uzyskiwać dobre warunki cenowe od dostawców oraz bardziej rozbudowanej logistyki.

Przypomnijmy w tym miejscu, że wcześniej podobną deklarację w wywiadzie udzielonym portalowi wiadomoscihandlowe.pl złożył Michał Krowiński, współzałożyciel q-commerce'owego start-upu Lisek, który również ma osiągnać rentowność do końca tego roku.

Żabka Jush i Deliio - podobne, ale jednak inne

Grupa Żabka pojawiła się w segmencie q-commerce stosunkowo późno, bo dopiero półtora roku temu. Najpierw uruchomiła usługę Żabka Jush, która jest aktualnie dostępna w Warszawie, Piasecznie, Gdańsku i Sopocie, Katowicach, Krakowie i Poznaniu.

Kilka miesięcy później wystartowało Delio - e-sklep i aplikacja z asortymentem innym niż Żabka Jush (bardziej przypominającym ofertę dostępną w supermarketach) i dłuższym czasem dostaw (najszybciej w godzinę, w przypadku Żabki Jush to 15 minut). Zasięg jej działania obejmuje obecnie cztery aglomeracje: Warszawę, Kraków, Gdańsk i Sopot.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Do żal 27.04.2023

  Do żal

  Umowa śmieciowa przez pośrednika pracy city drive na umowe najmu pojazdu w celach optymalizacji podatkowej.czyli zarobek kuriera to 90% pojazd a 10 % człowiek przez co placi sie mega minimalne stawki w zus

  Praca w jush nawet po 16.5h na dobę. To kwestia czasu aż ktoś straci życie.

  Po wypadku skutera na Delio posty na grupie sa kasowane. Pracownik od firmy nie ma zadnego wsparcia.

 • żal 26.04.2023

  Prawie 100zł w ciągu 6h za siedzenie na tyłku przez większość czasu źle? Eh, ta młodzież. Zdobądź kompetencje, idź znajdź prawdziwą robotę to sobie zarobisz albo nie narzekaj bo dobrze płacą jak za taką pseudo pracę.

 • Heno 22.04.2023

  Żabka Żabka Żabka!!! cały czas o niej głośno. Oznacza to tylko jedno, znów idą na sprzedaż

 • Do Kurier Żabki JUSH ! 22.04.2023

  Szanowny szefie.
  Jest mało zleceń i bardzo często godzinowka wychodzi ponizej minimum. Co miesiąc obnizacie zarobki kurierów i chwalicie się w artykulach jacy to bedziecie rentowni do konca roku.

  Pytam kosztem kogo? Swoich pracowników?

  Bonusy chcecie aktualizować co tydzień. Wczoraj zrobilem w 6h tylko 5 zlecen. Nie zarobiłem nawet minimum.

  Dlaczego pracownik musi się martwić że zarobi 6zl/h bo nie macie zleceń?
  To wasza wina czy pracownika?

 • żal 22.04.2023

  Zleceń bardzo mało bo oferta tragiczna - drogo jak pies i marny wybór. Do kogo to jest adresowane w ogóle? Do bananowej młodzieży z nudów palącej kasę?

 • Kurier Żabki JUSH ! 22.04.2023

  Witam jeśli chodzi o stawki jak toś tu napisał to prawda jest 6zł za godzinę ale mamy za to bonus 8zł za zamuwienie plus np 2 zł( w zależności od pory ) za lokalizację . Czyli 8 + 6+6 +2+2 czyli w godzinę wychodzi 24 zł tak źle???

  Kurier Żabki JUSH !

 • Ududjdj 21.04.2023

  Ja pracuje jako kurier w Jush.
  Bywa że nie mamy zleceń i siedzimy za 6zl/h w pracy w Warszawie i z tych pieniędzy trzeba zadbać o swoj pojazd.

  Jush będzie rentowny gdy calkiem zabiorą gwaranta ludzie będą siedzieć w pracy za 0zl/h

  Zlecen bardzo malo. Nie wiem Gdzie te wasze miliony.

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także