18.05.2020/13:43

Żabka chce rozwinąć sprzedaż internetową na całą Polskę

Tomasz Suchański, prezes firmy Żabka Polska, podkreśla w serwisie rp.pl, że prowadzona przez niego firma planuje rozwijać sprzedaż żywności przez internet na całą Polskę. Jednocześnie zadeklarował, że firma będzie pracowała nad tym, aby dostawy produktów trafiły pod drzwi klientów w ciągu godziny od momentu zamówienia.

Sieć Żabka inwestuje w projekty związane ze sprzedażą żywności przez internet. Tomasz Suchański przypomniał, że firma prowadzi dwa duże testy w Poznaniu i Warszawie. W jednym testuje home delivery, czyli dostarczanie produktów do domu, w drugim tzw. click and collect, czyli zamawianie w aplikacji i odbiór w sklepie. - Obydwa testy idą bardzo dobrze, chcemy stopniowo rozszerzać dostępność testowanych usług na cały kraj. To pokazuje, że wcześniejsze inwestycje w narzędzia cyfrowe bardzo zwiększyły naszą elastyczność – wskazuje w rozmowie z rp.pl szef sieci Żabka Polska.

Żabka oferuje klientom dostawy produktów ze swoich sklepów, w tym m.in. hot dogów. W ofercie nie ma jeszcze mrożonek, ale firma pracuje nad rozwiązaniem dla tej kategorii produktowej.

Tomasz Suchański podkreśla, że Żabka chce, żeby towar z dostawą trafił do klienta w ciągu godziny od złożenia zamówienia. Dodał, że firma będzie prowadzić próby z wykorzystaniem transportu prowadzonego przez naszych pracowników i firmę zewnętrzną.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

Szef Żabki wskazuje, że sieć podczas pandemii zamknęła tylko kilka sklepów. Zaznacza, że placówki zostały szybko przygotowane do funkcjonowania w nowych warunkach. Przyznaje też, że choć obroty spadły w porównaniu z zeszłym rokiem, to ten spadek był minimalny.

Jednocześnie dodał, że jeśli chodzi o plany rozwoju sieci, to „właściwie nic się nie zmieniło – idziemy do przodu, w tym roku możemy się spodziewać otwarcia kilkuset nowych sklepów.”


Więcej w serwisie rp.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.