29.01.2018/13:21

Żabka kluczowym klientem dla jednego z największych deweloperów magazynowych

Firma MLP Group oraz Żabka Polska w 2017 roku zawarły umowy na budowę 25 tys. mkw. powierzchni magazynowej. To największa tego typu umowa w firmie deweloperskiej na terenie Polski.

W całym 2017 roku MLP Group podpisało 32 umowy najmu na ponad 220 tys. mkw. powierzchni. Największą powierzchnię magazynową spośród klientów MLP wynajęła Żabka Polska - 25 tys. mkw. w ramach parku logistycznego MLP Gliwice. Przypomnijmy, prace budowlane rozpoczęły się w maju 2017 r. Funkcję generalnego wykonawcy powierzono firmie Depenbrock Polska, która również odpowiada za wykonanie projektu architektonicznego.

Docelowa powierzchnia budowanego magazynu wyniosła 27,4 tys. mkw. W ramach tej powierzchni blisko 23,8 tys. mkw. przeznaczone jest na cele magazynowe, których z kolei około 4 tys. mkw. stanowią chłodnie i mroźnie. Pozostała powierzchnia wykorzystana jest na potrzeby socjalne oraz biurowe.

Grupa prowadzi obecnie osiem operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Lublin, MLP Teresin, MLP Wrocław, MLP Czeladź oraz MLP Gliwice. Na podstawie umowy deweloperskiej Grupa jest odpowiedzialna także za komercjalizację parku logistycznego MLP Bieruń, który został sprzedany w 2015 roku. Ponadto, Grupa posiada działki i umowy rezerwacyjne na zakup nowych gruntów pod planowane parki logistyczne. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.