04.06.2021/15:26

Żabka osiągnęła neutralność plastikową w produktach marki własnej

W 2020 roku Żabka jako pierwsza sieć handlowa w Polsce osiągnęła neutralność plastikową, co oznacza, że wraz z klientami i partnerami biznesowymi, zebrała tyle plastiku, ile wprowadziła do obiegu w swoich markach własnych i materiałach w sklepach.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Koza 18.06.2021

    Jak są tacy EKO, to może niech zaczynają przyjmować szklane butelki bez paragonów?
    Mam w okolicy 4 Żabki, jakiś drogi SAM i nieco dalej Biedronkę. Wszystkie z tych Żabek (i ten drogi SAM też) od niepamiętnych czasów proszą o paragon lub butelki nie przyjmą, więc człowiek od razu kupuje w bezzwrotnej (skoro i tak pójdzie do śmieci to po co płacić ekstra?) lub w puszce... a potem marudzenie ile to ludzie ton śmieci generują...
    Jak raz na jakiś czas kupię piwo w zwrotnej butelce to potem paragon zazwyczaj i tak mi się gdzieś zgubi (mam po kilka paragonów dziennie, więc jeśli nie jest to coś ważnego na gwarancji to zazwyczaj nie trzymam tych papierowych śmieci), więc człowiek jedynie żałuje, że wydał kasę na kaucję i butelki ładują w śmietniku, gdyż najblizszy automat na butelki jest z 35-40 minut tramwajem... Zacznijcie po prostu przyjmować butelki to ilość śmieci aluminiowych, szklanych a nawet plastikowych od razu się zmieści, a może nawet da się to obrócić w akcję reklamową jak powyżej! ;)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także