30.04.2020/09:23

Żabka uruchamia centrum logistyczne pod Wrocławiem i szuka pracowników

Kolejne centrum logistyczne Żabki powstaje w Tyńcu Małym pod Wrocławiem. Obiekt ma być otwarty w III kw. 2020 roku, a zatrudnienie w nim znajdzie 200 osób.

Żabka rozpoczęła już rekrutację do nowego centrum logistycznego. W czasie koronawirusa poszukiwanie pracowników jest wyzwaniem. W celu zapewnienia bezpieczeństwa kandydatom, rozmowy prowadzone są również telefonicznie lub online. Firma podkreśla, że dzięki technologiom, rekrutacje odbywają się obecnie w znacznej większości bez wychodzenia z domu, a w przypadku rozmów w biurze, kandydaci przyjmowani są pojedynczo przez pracownika, przy zachowaniu bezpiecznej odległości i udostępnieniu im środków dezynfekujących.

Centrum logistyczne w Tyńcu Małym będzie obsługiwać blisko 1000 sklepów zlokalizowanych przede wszystkim w obszarze Polski południowo-zachodniej. W obiekcie o łącznej powierzchni magazynowo-biurowej ponad 20 tys. mkw. znajdzie zatrudnienie prawie 200 osób w tym m.in. pracownicy na stanowiskach kierowniczych, specjaliści obsługujący procesy magazynowe oraz operatorzy wózków widłowych. Działania rekrutacyjne na większość stanowisk prowadzi w imieniu Żabka Polska certyfikowana agencja doradztwa personalnego i pracy Work Service.

W Polsce działa obecnie 5 centrów logistycznych Żabki, z których dystrybuowane są produkty do ponad 6 tys. sklepów sieci w całej Polsce. Obiekt pod Wrocławiem będzie szóstym centrum realizującym dostawy do sklepów Żabki. Powstające pod Wrocławiem centrum dołączy do sieci logistycznej Żabki obejmującej centra logistyczne w Plewiskach k. Poznania, w Nadarzynie k. Warszawy, w Będzieszynie k. Pruszcza Gdańskiego, w Tychach oraz w Szałszy k. Gliwic.

- Mając na uwadze rozwój naszej sieci pod kątem liczby placówek, jak również asortymentu produktowego, podejmujemy działania nastawione na rozbudowę łańcucha dostaw, czyniąc go jednocześnie jak najbardziej nowoczesnym, optymalnym i przyjaznym dla środowiska. Powstanie nowego Centrum Logistycznego Żabki w okolicy stolicy Dolnego Śląska, pozwoli nam jeszcze lepiej reagować na potrzeby naszych klientów w południowo-zachodniej Polsce oraz podnieść efektywność dostaw do sklepów. Stworzymy w regionie także nowe miejsca pracy – prowadzimy już pierwsze rekrutacje – zaznacza Katarzyna Słabowska, dyrektor departamentu logistyki w firmie Żabka Polska. 

Sieć stale doskonali serwis logistyczny, podejmując także szereg działań w samych centrach logistycznych, uwzględniających aspekty ekologiczne. Przeprowadza m.in. automatyzację magazynów (automatyczne ładowanie baterii, monitorowanie chłodnictwa itp.), zakończyła niedawno instalację oświetlenia LED w centrach dystrybucyjnych i akumulatorowni dla wózków z systemem zarządzania bateriami. 
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Artur 604 643 460 26.09.2020

    Jestem zainteresowany współpracą z siecią Żabka, jako przewoźnik rejon Wrocław w nowy Magazynie w Tyńcu Małym, mam doświadczenie w branży Spożywczej od 13 lat dostarczam Towary do sklepów, gastronomii, hurtowni ,marketów proszę o kontakt.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.