14.06.2018/14:33

Żabka uruchamia centrum logistyczne w Gliwicach

W kolejnym tygodniu, najprawdopodobniej 20 czerwca, sieć Żabka oficjalnie zacznie korzystać z kolejnego centrum logistycznego, zlokalizowanego w parku MLP Gliwice.

Formalnie Żabka odebrała od MLP Group obiekt o powierzchni 24,7 tys. mkw. już w lutym tego roku. Przez kolejne miesiące trwały przygotowania do otwarcia centrum i wkomponowania obiektu w system logistyczny sieci.

Spośród 24,7 tys. mkw. powierzchni obiektu przekazanego Żabce, blisko 23,8 tys. mkw. przeznaczone jest na cele magazynowe, w ramach których około 4 tys. mkw. stanowić będą chłodnie i mroźnie. Pozostała powierzchnia przeznaczona jest na potrzeby socjalno–biurowe.

- Właściciel sieci sklepów typu convenience jest naszym pierwszym dużym najemcą, który wprowadził się do MLP Gliwice - mówił w lutym br. Piotr Krawczyk, Manager of BTS Projects w MLP Group.

MLP Gliwice znajduje się w Szałszy na terenie gminy Zbrosławice, zaledwie 6 km na północ od centrum Gliwic. MLP Gliwice położony jest przy węźle Zabrze Zachód, łączącym autostradę A1 (Trójmiasto-Łódź-granica z Czechami) z drogą krajową nr 78 (Gliwice-Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach).

Docelowo na terenie parku MLP Gliwice mają powstać trzy budynki klasy A o łącznej powierzchni 65 tys. mkw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.