07.04.2020/10:55

Żabka wchodzi na rynek e-grocery! Pilotaż projektu click&collect oraz dostaw zakupów do domu

Sieć Żabka po latach zapowiedzi uruchomienia sklepu internetowego z żywnością zadebiutowała na rynku e-grocery! Na razie produkty zamówione online będzie można odbierać w trzech placówkach stacjonarnych w Warszawie, z kolei w Poznaniu sieć pozwoli na zakupy z dostawą do domu.

Z usługi dostaw w modelu click&collect mogą już korzystać klienci warszawskich Żabek zlokalizowanych przy ul. Kowalczyka 9, Sokratesa 9 i Jana Kazimierza. Do piątku testy zostaną rozszerzone na 20 sklepów. Zamówienia składać można przez aplikację mobilną Żappka. Płatność za towary dokonuje się podczas ich odbioru w stacjonarnym sklepie.

Oprócz rozwiązania typu "zamów i odbierz", sieć convenience wystartowała równolegle z testami usługi "Żabka do domu" - tym razem w Poznaniu. W tym wypadku produktów nie zamawia się z poziomu aplikacji mobilnej, lecz przez stronę internetową lub telefonicznie. Aktualnie rozwiązanie jest dostępne w centrum miasta (dzielnice Jeżyce i Łazarz). Pilotaż projektu delivery obejmie 30 placówek.

Żabka pierwotnie planowała uruchomienie możliwości robienia zakupów przez aplikację i internet w drugiej połowie 2020 r. Jednak w związku z pandemią koronawirusa sieć znacznie przyspieszyła prace nad projektem.

W związku z koronawirusem coraz więcej sieci handlowych sprzedających żywność decyduje się na szybkie uruchomienie e-sklepów (w różnych modelach). Na podobny krok do Żabki zdecydowały się m.in. Stokrotka i Topaz.

W 2018 r. prezes Żabki Tomasz Suchański zapowiadał, że możliwość odbioru przesyłek w sklepach Żabka "to nie jest ostatnie słowo, jeśli chodzi o rozwój w sferze e-commerce". Rok później wiceprezes sieci Adam Manikowski przyznał, że trwają analizy w zakresie tego, w jakim modelu powinny wyglądać zakupy online w Żabce.

Wcześniej, w 2016 r., Żabka była blisko przejęcie białostockiego bdsklep.pl. Negocjacje w tej sprawie były bardzo zaawansowane, ostatecznie jednak nie doszło do podpisania umowy.

Pierwsze publiczne deklaracje przedstawicieli Żabki w sprawie zainteresowania pojawieniem się na rynku e-grocery miały miejsce w 2014 r.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • kj 07.04.2020

    Sprawdź na zakupy kropka zabka kropka pl

  • żappers 07.04.2020

    Infolinia Żabki nic nie wie dostawach do domu w Poznaniu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.