20.02.2019/14:04

Żabka z nowym konceptem handlowym dla oferty śniadaniowej

Sieć Żabka zaczęła łączyć produkty ze swojej oferty w zestawy śniadaniowe, licząc na to, że w ten sposób wzrośnie sprzedaż tych wyrobów. Na początek specjalna oferta obejmie pięć zestawów.

Zestawy dostępne w Żabce - każdy w cenie 3 zł - będą się składały z dwóch rodzajów produktów: pieczywa i dodatku do niego. Klient wybierze dwie bułki (pszenne, z dynią, lub grahamki) lub bagietkę, które połączono w zestawy z takimi wyrobami, jak ser gouda, serek wiejski, szynka, salami, albo kiełbasa żywiecka.

- Polacy od lat najchętniej na śniadanie spożywają kanapki, zwykle te klasyczne: bułki lub chleb z dodatkami. Są one tak popularne w naszym kraju, że wiele osób spożywa je także na drugie śniadanie oraz na lunch i kolację - komentuje Jerzy Roguski, dyrektor handlowy Żabki.

Jak wynika z badania Kantar TNS dla Żabki, 34 proc. Polaków spożywa śniadanie poza domem. W ciągu tygodnia pierwszy posiłek dnia spożywamy często w pracy, na uczelni czy w drodze do biura, szkoły albo na spotkanie.

Osoby, które decydują się na śniadanie poza domem, stawiają przede wszystkim na szybkość zakupu i skonsumowania śniadania oraz wygodę (twierdzi tak 43 proc. ankietowanych). Śniadanie kupowane jest podczas drogi z domu, w godzinach między 7 a 9. Kampania o nazwie "Złap zestaw śniadaniowy" potrwa do 26 lutego br.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Biedronkas & Lidlas 21.02.2019

    Ciekawe ilu Klientów kupowało wcześniej bułkę z "czymś" - serem, wędliną - pewnie większość? Ciekawe czy dzięki tej ofercie typu multiserver, sprzedaż wzrośnie, czy raczej nastąpi erozja marży? Pewnym jest, że Klient zyskał komunikację oferty na sklepie i dostępność bułek w sklepie. Bo wcześniej franczyzobiorcy nie chętnie dbali o odpiek pieczywa :) Wszyscy czekają teraz na ofertę : jajka + szczypiorek za 5 PLN lub jajka + szczypiorek + boczek za 8 PLN. A może rewolucją byłaby oferta mleko 0,5 l + płatki za 5 PLN lub jogurt + mała saszetka płatków za 3 PLN ??? Żabko - rozwijaj nowe koncepty !

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.