11.02.2021/11:51

Żabka zmienia strukturę zarządzania. Powstaje nowa jednostka biznesowa Żabka Future

Na początku 2021 roku w spółce Żabka Polska, zarządzającej największą w polsce siecią sklepów convenience wprowadzone zostały zmiany organizacyjne. Ich końcowym efektem jest zmodyfikowana struktura zarządzania i wydzieleniem nowych obszarów kompetencyjnych przypisanych członkom zarządu firmy.

Nowa struktura w spółce Żabka Polska wynika z wyraźnie zdefiniowanych głównych obszarów działania. Są to: obszar zarządzania siecią sklepów, obszar rozwoju i obszar strategiczny. W oparciu o ten podział powstały, w ramach struktury firmy, nowe jednostki organizacyjne.

Celem jest skupienie kompetencji i odpowiedzialności w wyraźnie określonych i wyspecjalizowanych zespołach. Struktura i zakres działania zespołów wynika z doświadczeń ostatnich lat. Jednostki organizacyjne, które tworzą nową strukturę to:

Żabka Polska – pod tą nazwą zawiera się obszar handlu, w ramach którego będzie funkcjonowała sieć sklepów i zespoły za nią odpowiedzialne. Obok zespołu operacyjnego będą to wszystkie zespoły związane z działaniem sieci Żabka: od ekspansji, przez adaptację, łańcuch dostaw, aż po asortyment i komunikację. Obszarem handlu kieruje Adam Manikowski, wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający Żabka Polska/ EVP, managing director of Żabka Polska;

Żabka Future –  obszar rozwoju skupiający zespół, który odpowiada za wyszukiwanie i tworzenie oraz rozwój biznesów oraz narzędzi technologicznych i systemowych dla przyszłości. Obszarem rozwoju będzie kierował Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający Żabka Future / EVP, managing director of Żabka Future;

oraz trzy zespoły w ramach obszaru strategii:

Zespół Strategii Konsumenckich  – zespół, którego zadaniem będzie wyznaczanie kierunków rozwoju firmy budując strategie konsumenckie i komercyjne oraz wspierające, jak strategia marki i marek własnych oraz strategia odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju ESG. Obszarem będzie kierowała Anna Grabowska, wiceprezeska zarządu ds. strategii konsumenckich/ EVP, chief commercial officer;

Zespół Strategii Personalnej  – jednostka odpowiedzialna za strategię HR, rozwój kultury firmy oraz kompetencji wszystkich zespołów. Obszarem będzie kierować Jolanta Bańczerowska, członkini zarządu, Obszar Strategii Personalnej/ Chief People Officer (CPO);

Zespół Strategii Finansowej  – zadania tego zespołu to zapewnienie bezpieczeństwa ekonomicznego i obsługa finansowa oraz wsparcie analityczne działalności operacyjnej Żabki. Obszarem będzie kierować  Marta Wrochna-Łastowska, członkini zarządu, Obszar Strategii Finansowej/Chief Financial Officer (CFO).

Każdy z członków zarządu, zarządzający zespołem, raportuje do prezesa zarządu – Tomasza Suchańskiego, który kieruje całością organizacji, wspierany przez funkcje centralne, w tym: Departament Prawny i Dział Spraw Korporacyjnych. Nowa organizacja nie tylko pozwoli jeszcze skuteczniej rozwijać sieć sklepów, ich format i asortyment, ale także umożliwi szersze działania na rzecz innowacji i wytyczania nowych kierunków rozwoju.

 

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Starucha 15.02.2021

  Prof. Miodek, pańska wypowiedź jest tylko dowodem na to, że zbytnia specjalizacja w wykształcenia działa jednak ograniczająco i intelektualnie i językowo....

 • profesora 12.02.2021

  do prof. Miodek
  Naprawdę uważasz, że członek zarządu brzmi lepiej? wesołe

 • prof. Miodek 12.02.2021

  członkini zarządu - to brzmi tak źle, że aż kompromitująco. feminizm wciskany na siłę i dociskany kolanem, aby tylko było postępowo. dajcie już spokój z tym gwałtem na języku!

 • One Kozie Death 11.02.2021

  Po sukcesach Allegro i inPost na giełdach, Żabka niechybnie prze ku sprzedaży akcji na giełdzie. Przypomnieć należy, że w 2017 roku CVC zapłacił ok 1,2 mld Euro. Obstawiamy jak będzie kapitalizacja na giełdzie? Pytanie na której giełdzie: GPW, czy na jakiejś Europejskiej.? Sprzedaż 2021 czy raczej 2022?
  Future pokaże ...
  Jak to mówią: One kozie death or one Żabka death :0

 • Rafał 11.02.2021

  Już się nie mogę ich doczekać na GPW..

 • mix 11.02.2021

  czytaj było drogo będzie drożej

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także