08.12.2016/09:32

Zagraniczne firmy handlowe przestały lubić Polskę?

W tym roku o 60 proc. zmniejszyła się liczba zakładanych w naszym kraju oddziałów firm zagranicznych – wynika z danych wywiadowni gospodarczej Bisnode Polska udostępnionych „Rzeczpospolitej”. Największy spadek dotyczy handlu hurtowego i detalicznego.

O stycznia do końca listopada firmy z zagranicy otworzyły w Polsce 243 oddziały, podczas gdy w analogicznym okresie 2015 r. było ich 600. Jako przyczyny tak gwałtownego spadku zainteresowania naszym rynkiem eksperci cytowani przez „Rzeczpospolitą” podaje się poczucie niepewności wynikające m.in. z planowanych zmian przepisów, w tym związanych z ustawą podatkową, bankową i zakazem handlu w niedziele.

Największe zmniejszenie inwestycji – o 32,9 proc. – odnotowano w branży handlu hurtowego i detalicznego (dla porównania drugie w zestawieniu przetwórstwo przemysłowe zanotowało spadek o 15,9 proc.). Powody? Konkurencja i niestabilność prawa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.