28.12.2018/08:30

Zakaz handlu uderzył w centra handlowe, ale optymizm deweloperów nie maleje [TYLKO U NAS]

Zakaz handlu w niedziele, wzrost kosztów działalności dla firm budowlanych oraz spadek liczby pracowników i wzrost konkurencyjności na rynku to czynniki, które wpłynęły negatywnie na całą branżę handlową. Mimo to deweloperzy nie zatrzymali się z inwestycjami - mówi Radosław Gadomski, Commercial Director BOIG Property Consulting.

- Trudne warunki rynkowe spowodowały w pierwszym półroczu uzasadnioną ostrożność najemców. Trudności te okazały się dla branży jednak motywacją do cięższej pracy, dzięki czemu cały rok 2018 możemy ocenić pozytywnie - zapewnia Gadomski.

- Pomimo utrudnień, sieci handlowe nie odnotowały spadku obrotów, na rynku pojawiły się nowe inwestycje, a niedostępne dotychczas w naszym kraju zagraniczne sieci handlowe zdecydowały się na otwarcie pierwszych salonów w Polsce, m.in. Kocca, Tedi, Dealz czy Action. Pojawienie się nowych, popularnych za granicą marek w naszym kraju dowodzi, że nasz rynek jest atrakcyjny dla zagranicznych sieci - dodaje Radosław Gadomski.

Jak zaznacza, zmieniające się preferencje klientów i wzrost konkurencyjności powodują, że istniejące obiekty muszą wyróżnić swoją ofertę i znaleźć niszę na rynku. - Coraz więcej centrów handlowych decyduje się na remodelingi i zmiany swojego profilu, przez co na naszej mapie pojawiają się nowe, oryginalne i interesujące koncepty. Przykładem obiektu zmieniającego swoją ofertę jest centrum Pomerania Outlet - projekt typu mixed-use, w który przekształci się w przyszłym roku istniejąca Galeria Rumia. Będzie to koncept o funkcjach mieszanych, łączący strefę wyprzedażową, convenience i entertainment. W przyszłym roku możemy spodziewać się wzrostu popularności takich konceptów - dodaje ekspert.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.