14.09.2016/10:29

Zakaz handlu w niedziele kłopotliwy dla Prawa i Sprawiedliwości

Obóz Prawa i Sprawiedliwości nie wie, jak zachować się w sprawie zakazu handlu w niedziele. Partia po cichu sonduje, jak wprowadzenie takiego rozwiązania w życie wpłynie na jej wyniki w sondażach i szuka najbardziej kompromisowego wyjścia między postulatami związkowców a oczekiwaniami Polaków - czytamy w money.pl.

Ważny polityk PiS w rozmowie z money.pl przyznaje, że nikt w rządzącej partii nie bierze pod uwagę wprowadzenia zakazu handlu w niedziele w restrykcyjnej formie zaproponowanej przez NSZZ "Solidarność". Zamiast tego rozważane jest wprowadzenie jednej lub dwóch wolnych niedziel w miesiącu, albo przerzucenie problemu na władze samorządowe, które to samodzielnie miałyby decydować o tym, na jakich warunkach odbywał się będzie handel na danym terenie.

Prawo i Sprawiedliwość nie chce popełnić błędu, który przytrafił się rządowi Viktora Orbana na Węgrzech. W kraju tym wprowadzony został ponad rok temu zakaz handlu w niedziele, ale niedawno z pomysłu się wycofano. Zdaniem money.pl, powodem tej drugiej decyzji była podjęta przez opozycję próba zorganizowania ogólnokrajowego referendum w tej sprawie. Orban nie chciał dopuścić, aby referendum ws. handlu w niedziele zamieniło się w plebiscyt dotyczący jego partii.

Czytaj więcej na money.pl.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Leonid 23.09.2016

    PIS nakłamał i naobiecywał przed wyborami i są tego dwa efekty - niszczenie gospodarki i konflikty z tymi, którym naobiecywano (nakłamano). PIS doszedł do władzy dzięki kłamstwom

  • nienawidzePolaczkow 14.09.2016

    (Komentarz ocenzurowany przez moderatora. Prosimy o zachowanie kultury dyskusji na forum!)

  • Trvv 14.09.2016

    He he he i co teraz? Związki mówią "sprawdzam" i nie ma letko dla PPP (Partii Pana Prezesa). Teraz PiS będzie musiał zapłacić cenę za to poparcie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.