29.06.2018/08:23

Zakaz handlu w niedziele podniósł wyniki stacji paliw

W kwietniu sprzedaż na stacjach paliw wzrosła aż o 27,6 proc. w porównaniu do minionego roku - pisze Rzeczpospolita. To głównie efekt zakazu handlu w niedziele.

Jak wynika z badań Nielsena, to właśnie stacje benzynowe najbardziej skorzystały z zakazu. Na drugim miejscu są sklepy ze słodyczami i alkoholem - sprzedaż wzrosła o 9,4 proc, a w średnich sklepach spożywczych - o 8,8 proc.

Pozostałe kategorie sklepów są na minusie. Najmniej straciły duże sklepy spożywcze i chemiczne (-0,6 proc.) oraz małe sklepy spożywcze (-1,5 proc.). Sprzedaż w dyskontach zmalała o 3,3 proc. Najgorzej przedstawiają się wyniki supermarketów i hipermarketów. Tu sprzedaż spadła o 12,3 proc. oraz o 18 proc.

- Największymi beneficjentami zakazu handlu w niedziele są stacje paliw, które odnotowały wzrost sprzedaży przekraczający najśmielsze oczekiwania. Bardzo skorzystały też średniej wielkości sklepy tradycyjne. Także dyskonty umiejętnie wykorzystały ograniczenie handlu w niedziele do wygenerowania wzrostu sprzedaży – mówił w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl Szymon Mordasiewicz, dyrektor zarządzający Nielsen.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.