29.08.2018/15:46

Zakaz handlu w niedziele spowodował… wzrost zainteresowania zakupami w niedziele

Twórcy agregatora gazetek promocyjnych Moja Gazetka przeprowadzili na zlecenie serwisu INNPoland.pl badanie preferencji zakupowych Polaków w kontekście ograniczenia handlu w niedziele. Badanie przyniosło kilka zaskakujących wniosków.

Autorzy raportu porównali zainteresowanie klientów ofertą sklepów w poszczególne dni między tygodniami z niedzielą handlową i niehandlową. Co zrozumiałe, w soboty poprzedzające niedziele niehandlowe liczba odsłon rośnie o niemal 8 proc., co świadczy o zwiększonym ruchu w sklepach w te dni. Równie naturalny jest fakt znacznego spadku zainteresowania gazetkami w niedziele z zakazem handlu – ruch w serwisie Moja Gazetka spada wtedy aż o 15 proc. – czytamy w serwisie INNPoland.pl.

Badanie ujawnia jednak ciekawą prawidłowość – w poniedziałki po niedzielach bez handlu ruch spada aż o 7,3 proc. w porównaniu z poniedziałkami po niedzielach handlowych. Zainteresowanie klientów rośnie znowu dopiero we wtorek, gdy liczba odsłon rośnie o niemal 7 proc. Świadczyć to może o tym, że przed niedzielami z zakazem handlu Polacy robią zakupy na zapas i w poniedziałki są mniej zainteresowani wizytą w sklepie – spekuluje serwis INNPoland.pl.

Serwis wskazuje na jeszcze jeden skutek wprowadzenia zakazu handlu w niedziele. Okazuje się, że obecnie konsumenci bardziej interesują się w niedziele gazetkami promocyjnymi niż przed wprowadzeniem przepisów ograniczających handel. Wcześniej liczba wizyt użytkowników aplikacji Moja Gazetka w niedziele wynosiła 12,3 proc. wszystkich odsłon z danego tygodnia. Po wprowadzeniu zakazu ten wskaźnik wzrósł w niedziele handlowe do 14,1 proc., a w niehandlowe do 13,5 proc.

Czytaj więcej na stronie innpoland.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.