01.06.2017/14:39

Zakaz handlu w niedziele: zamiast posiedzenia podkomisji, konsultacje na zespole A. Abramowicza

Przed kolejnym posiedzeniem sejmowej podkomisji ds. rynku pracy kwestia zakazu handlu w niedziele omówiona zostanie podczas spotkania Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, kierowanego przez posła Adama Abramowicza. Konsultacje odbędą się 7 czerwca w Sejmie.

Przypomnijmy, choć obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele trafił do Sejmu na początku jesieni 2016 r., jak dotąd sejmowa podkomisja ds. rynku pracy zajęła się nim tylko raz (planowane są dodatkowe dwa-trzy posiedzenia). Dyskusja ogólna odbyła się 19 kwietnia i od tamtej pory podkomisja nie zebrała się po raz kolejny. Przewodniczący podkomisji, poseł Jan Mosiński (PiS) w rozmowach z portalem wiadomoscihandlowe.pl zapewniał, że kolejne posiedzenie odbędzie się pod koniec maja albo na początku czerwca.

Wszystko wskazuje na to, że w trakcie najbliższych konsultacji w ramach posiedzenia zespołu posła Abramowicza dyskusja toczyć się będzie wokół nowej-starej propozycji, aby handel w niedziele możliwy był tylko w określonych godzinach, np. do godz. 13 lub 14. Poseł PiS stara się budować poparcie dla takiego wariantu jako alternatywy względem pomysłu zamykania sklepów w co drugą niedzielę. Sporną kwestią, jaka zostanie podniesiona, będą zwłaszcza przepisy w zakresie konieczności zawierania przez przedsiębiorców pisemnych umów nabycia towarów rolnych oraz ich archiwizowania.

Podczas najbliższego posiedzenia zespołu Abramowicza, oprócz kwestii niedzielnego handlu, poruszona zostanie także kwestia nowelizacji ustawy o Agencji Rynku Rolnego i niektórych rynków rolnych.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Radek 02.07.2017

    kolejne glupoty.jak solidarnosc nie chce kompromisu to my tez nie!mozna zaprotestowac tutaj https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezes_Partii_Prawo_i_Sprawiedliwosc_Jaroslaw_Kaczynski_Ratujmy_male_polskie_sklepy_franczyzowe_przed_zakazem_handlu_w_n

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.