11.12.2018/14:06

Polska Izba Handlu do UE: Zakaz tworzenia grup zakupowych oznacza bankructwo tysięcy sklepów

Unia Europejska pracuje nad  projektem dyrektywy w sprawie nieuczciwych praktyk handlowych w relacjach między przedsiębiorstwami w łańcuchu dostaw żywności. Polska Izba Handlu wysłała do instytucji unijnych pismo, gdzie wyraża szczególny niepokój wobec planowanych zmian w funkcjonowaniu grup zakupowych oraz możliwości ograniczenia ich rozwoju. Wybrane poprawki wniesione do projektu, mogą stanowić zagrożenie dla działania sieci franczyzowych i grup zakupowych.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • usi 12.12.2018

    Czy ci politycy żyją w jakimś odrealnionym świecie i sobie myślą, że w razie wystąpienia fali bankructw będzie miało to negatywne przełożenie duże dla klientów. Potencjalnie zliczają liczbę tych niezadowolonych i poszkodowanych może to wywołać również fale strajków w całej UE. Pachołki Korporacji wybory tuż tuż mam nadzieje nigdy was już nie zobaczyć w tym parlamencie. Czy oni naszą wytrzymałość testują? Czy co? W tym roku nie chce mi się już zliczać liczby zakazów. Tragedia a myślę, że nie generalizuje aż nadto.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.