10.08.2018/10:45

Zakazane niedziele rodzą chaos na półkach

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele budzi wiele wątpliwości, a dodatkowo interpretacje Państwowej Inspekcji Pracy wręcz zmieniają niektóre zapisy. Szczególnie dotkliwe niejasności dotyczą centrów dystrybucyjnych, magazynowych i logistycznych, a wszystko przez niewłaściwą interpretację definicji placówki handlowej.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • matti 20.08.2018

  Pracownicy sklepów mieli dzięki tej ustawie odpoczywać, a jak czytam zasuwają dwa razy bardziej w piątek i sobotę a i tak nie są w stanie obsłużyć w 100 procentach wszystkich klientów. Że już nie wpsomnę, że uczciwym handlowcom z żabek, którzy tylko korzystali z podpisanych wcześniej umów wręcza się pozwy sądowe i daje ogromne kary finansowe. Tak, rzeczywiście ta ustawa to był świetny pomysł

 • Ogóras 20.08.2018

  Pzrecież to jest obłęd. Już chyba wszyscy widzą, że ta ustawa to chory pomysł! Tyle zamieszania, niejasności, straty sklepów (głownie małych, rodzinnych), niesprawidliwe targanie ludzi po sądach i wlepianie im grzywien ( jak w przypadku żabek, które nie robiły przecież nic niezgodnego z prawem),a rządzący z baranim uporem trwają przy swoim, że zakaz handlu w niedziele to dobry pomysł.

 • costa 20.08.2018

  Wprowadzana na wariata ustawa przez ekonomicznych analfabetów pełna luk prawnych musiała do tego doprowadzić. Czekają nas drugie Węgry. Tam bracia Madziarzy już po roku zobaczyli jak takie pomysły o zakazie handlu niszczą gospodarkę i szybko się z tego wycofali.

 • Polska Izba Handlu 13.08.2018

  Pismo dotyczące centrów dystrybucyjnych złożone do Ministra Pracy w czerwcu podpisały Krajowa Izba Gospodarcza, Konferedacja Lewiatan, Polska Izba Handlu, POHiD, Polska Rada Centrów Handlowych, Pracodawcy RP

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.