10.08.2018/10:45

Zakazane niedziele rodzą chaos na półkach

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele budzi wiele wątpliwości, a dodatkowo interpretacje Państwowej Inspekcji Pracy wręcz zmieniają niektóre zapisy. Szczególnie dotkliwe niejasności dotyczą centrów dystrybucyjnych, magazynowych i logistycznych, a wszystko przez niewłaściwą interpretację definicji placówki handlowej.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • matti 20.08.2018

  Pracownicy sklepów mieli dzięki tej ustawie odpoczywać, a jak czytam zasuwają dwa razy bardziej w piątek i sobotę a i tak nie są w stanie obsłużyć w 100 procentach wszystkich klientów. Że już nie wpsomnę, że uczciwym handlowcom z żabek, którzy tylko korzystali z podpisanych wcześniej umów wręcza się pozwy sądowe i daje ogromne kary finansowe. Tak, rzeczywiście ta ustawa to był świetny pomysł

 • Ogóras 20.08.2018

  Pzrecież to jest obłęd. Już chyba wszyscy widzą, że ta ustawa to chory pomysł! Tyle zamieszania, niejasności, straty sklepów (głownie małych, rodzinnych), niesprawidliwe targanie ludzi po sądach i wlepianie im grzywien ( jak w przypadku żabek, które nie robiły przecież nic niezgodnego z prawem),a rządzący z baranim uporem trwają przy swoim, że zakaz handlu w niedziele to dobry pomysł.

 • costa 20.08.2018

  Wprowadzana na wariata ustawa przez ekonomicznych analfabetów pełna luk prawnych musiała do tego doprowadzić. Czekają nas drugie Węgry. Tam bracia Madziarzy już po roku zobaczyli jak takie pomysły o zakazie handlu niszczą gospodarkę i szybko się z tego wycofali.

 • Polska Izba Handlu 13.08.2018

  Pismo dotyczące centrów dystrybucyjnych złożone do Ministra Pracy w czerwcu podpisały Krajowa Izba Gospodarcza, Konferedacja Lewiatan, Polska Izba Handlu, POHiD, Polska Rada Centrów Handlowych, Pracodawcy RP

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.