19.06.2018/09:31

Zakupy w sieci Piotr i Paweł bez gotówki, karty i kolejek. Sieć pokaże nowe rozwiązanie

Sieć Piotr i Paweł zaprezentuje w tym tygodniu innowacyjny system dokonywania zakupów w fizycznym sklepie. Klient nie będzie musiał posiadać przy sobie gotówki czy karty płatniczej, stać w kolejkach do kas, mieć jakiejkolwiek styczności z kasjerami, a nawet wyjmować produkty z koszyka przed wyjściem ze sklepu.

Szczegóły nowego systemu dokonywania zakupów w Piotrze i Pawle poznamy w czwartek. Na razie wiadomo jedynie, że supermarketowa sieć sprzymierzyła się z dwoma partnerami technologicznymi: firmami Six Payment Services i OneLoop.

Opis projektu sugeruje, że może chodzić rozszerzenie już teraz dostępnej w sklepach możliwości skanowania produktów smartfonem na sali sprzedaży, w taki sposób, aby przy pomocy telefonu można było również płacić za produkty. To jednak tylko przypuszczenia, a na ich potwierdzenie musimy zaczekać do czwartku. Niewykluczone jednak, że sieć pójdzie jeszcze o krok dalej i pokaże rozwiązania znane ze sklepu Amazon Go.

Piotr i Paweł zapowiada, że wprowadzane przez sieć rozwiązanie będzie pierwszym tego rodzaju projektem wdrożonym na polskim rynku. Jak wynika z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, nad podobnym konceptem pracuje aktualnie polski oddział sieci Carrefour. Debiut rozwiązania w polskich sklepach francuskiej sieci planowany jest na przyszły rok.

To nie pierwszy raz, kiedy sieć Piotr i Paweł wdraża lub testuje innowacyjne rozwiązanie jako pierwsza bądź jedna z pierwszych na rynku. W 2003 r. sieć uruchomiła sklep internetowy; w 2013 r. testowała Gang Świeżaków zanim koncept ten wylądował ostatecznie w Biedronce, a w 2014 r. Piotr i Paweł pozwolił swoim klientom na robienie zakupów ze skanerem w ręku, dzięki czemu towaru nie trzeba wykładać przy kasie (Scaneo).

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Gia 20.06.2018

    Ale mi innowacja, w Tesco na Ursynowie Wawa juz dawno sa czytniki...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.