03.12.2019/15:57

Zalando pozyskało 840 tys. nowych klientów w Cyber Week. Rekordowa liczba zamówień w szczytowym momencie

Wartość sprzedaży na platformie w porównaniu do zeszłorocznego Cyber Week wzrosła niemal o jedną trzecią. W szczytowym momencie klienci składali 7200 zamówień na minutę.

Platforma podsumowała właśnie wyprzedażowy weekend. Zalando od piątku do poniedziałku (od Black Friday do Cyber Monday) zanotowało wzrost sprzedaży o 32 proc. w stosunku do Cyber Week w 2018 roku. Ponadto udział programu partnerskiego w wartości sprzedaży wyniósł średnio 20%.

– Po sukcesie zeszłorocznego Black Friday wykorzystaliśmy cały Cyber Week, aby wzmocnić Zalando jako platformę. Z dumą ogłaszamy, że zdecydowanie przekroczyliśmy nasze ambitne cele, szczególnie w odniesieniu do programu partnerskiego. Sukces tegorocznego Cyber Week to kamień milowy w naszym rozwoju, również w kierunku platformy, i kolejny krok na drodze, by stać się pierwszym punktem wyboru, jeżeli chodzi o zakupy modowe – mówi David Schneider, Co-CEO w Zalando SE.

Najczęściej kupowanymi artykułami w czasie Cyber Week na Zalando były czarne legginsy, t-shirty z logo oraz czarne trampki. W trakcie samego Black Friday, klienci składali w szczytowych momentach 7 200 zamówień na minutę, pobijając zeszłoroczny rekord wynoszący 4 200 zamówień na minutę.

Zalando jest platformą modową i lifestyle’ową. Założona w Berlinie w 2008 roku dostarcza pełen asortyment modowy do ponad 29 milionów klientów na 17 rynkach, oferując odzież, obuwie, akcesoria oraz produkty kosmetyczne. Asortyment obejmuje szerokie spektrum międzynarodowych marek zarówno znanych na całym świecie jak i lokalnych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.