16.06.2020/10:26

Zalando zacieśnia współpracę z polskimi sklepami

Niemiecki gigant e-handlowy rusza w Polsce z programem, w ramach którego stacjonarne sklepy mogą realizować zamówienia złożone w internecie – podaje serwis pb.pl.

Niemieckie Zalando, największy w Europie gracz na rynku internetowej sprzedaży odzieży i obuwia, na rodzimym rynku i w Holandii eksperymentowało w ostatnich latach z mechanizmami związania ze sobą niezależnych sklepów stacjonarnych.

W ramach programu Connected Retail obecnie około 1,8 tys. zwykłych sklepów realizujezamówienia klientów złożone na niemieckiej platformie. Wkrótce może ich przybyć, bo usługa została rozszerzona na kolejne kraje. Od lipca usługa Connected Retail będzie dostępna w Polsce, a także w Hiszpanii i Szwecji. Zalando zachęca właścicieli sklepów do korzystania z niej w czasie, gdy tradycyjna sprzedaż w wyniku pandemii kuleje.

Firma poinformowała, że w przypadku nowych partnerów Zalando zrzeka się prowizji na dwa odpowiednio trzy miesiące i kontynuuje co tygodniowe wypłaty dla wszystkich obecnych i nowych partnerów do końca 2020 roku.

„Ważne było, abyśmy szybko zareagowali, aby wesprzeć tych, którzy najbardziej odczuli kryzys w naszej branży - sklepy stacjonarne” – powiedział Carsten Keller, wiceprezes w Zalando.

„Kryzys jeszcze się nie skończył, a detaliści zauważają wpływ na swoją działalność, konsumenci powoli wracają na główne ulice handlowe. Postanowiliśmy więc nie tylko przedłużyć naszą ofertę na naszych istniejących rynkach, w Niemczech i Holandii, ale także wprowadzić Connected Retail z ofertą bez prowizji na trzech nowych rynkach europejskich: w Szwecji, Hiszpanii i Polsce od lipca. Wspólnie stawiamy czoła wyzwaniom i zapewniamy klientom jeszcze bardziej ekscytujące i zrównoważone zakupy” – dodał.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.