25.02.2020/12:50

Zarząd Piotra i Pawła: Albo nasze propozycje układowe, albo upadłość! Nie ma alternatyw

W oczekiwaniu na kontynuację zgromadzeń wierzycieli trzech spółek tworzących Piotr i Pawła, zaplanowaną na 2 marca, zarząd supermarketowej sieci krytykuje jakiekolwiek alternatywne propozycje układowe i przekonuje, że ich realizacja nie wchodzi w grę.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

21 komentarzy

 • byłydostawcaPiP 02.03.2020

  (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

 • Jarek67 01.03.2020

  Dziwię się wierzycielom , że zgadzają się na taką arogancję . Za pysk i niech upadają , a potem wszystkie te osoby odpowiedzialne za tą sytuację na kilka lat wykluczyć ze współpracy ( tam gdzie się znajdą nie podpisywać z taką firmą umów i nie dostarczać towaru ) Tylko tak można odpowiedzieć na bezczelność i arogancję

 • Dark 29.02.2020

  W takim razie skoro szantażują i proszą się, to pozwólmy im upaść.

 • Finansista 28.02.2020

  Kasy z pożyczki już nie ma bo została „przepalona” przez nierentowna firmę bez szans na sukces w kilka miesięcy!
  „Wujek z RPA” musi znowu pożyczyć ze 100mln złotych żeby Panowie się mogli bawić w handel.
  Tylko kto i jak im to odda?
  Są sklepy do których trzeba dokładać 200 tys miesięcznie a nawet więcej a sklepów PiP ma prawie 60 plus rozdmuchana centrale w której pracuje tyle ludzi jak by to była Sieć na minimum 300 rentownych sklepów pod centrala same Porshe I Audi.
  Jak można tak zarządzać kosztem wierzycieli??
  Gdzie sprawozdania finansowe Spółek Piotra i Pawła za 2018? Niech Pan Karbowiak poda stratę w tych spółkach za 2019r?

 • ByłyFranczyzobiorca. 28.02.2020

  Redakcjo, Dziękuje ale interesują mnie nie zależne media.Państwa portal mam wrażenie skupia się głównie na promowaniu tej firmy i publikowaniu oświadczeń zarządów który doprowadził do upadku wielu firm, czekacie tylko na PR pisma Panów Karbowiakow, Syllerow itp.
  Zgromadzenie wierzycieli pokazało poziom długów i arogancję zarówno Zarządcy Sądowego jak i Spara.
  Państwa drążenie niewygodnych tematów które popsuły by relacje z PIP czy Sparem nie interesuje

 • PiP'ek vel SPAR'ek 27.02.2020

  Czytając ze zrozumieniem to Pan Jakub przedstawia aktualną (PiP w restrukturyzacji) i przyszłą (Wasz Sklep Spar) sytuację ekonomiczną jako jednoznacznie fatalną. Jeśli PiP nie jest w stanie być rentowny pod ochroną Sądu, czyli w bardzo uprzywilejowanym trybie. Ba, nawet pożyczki (tak, to nie inwestycja !!!) Wasz Sklep Spar nie stabilizują procesów operacyjnych utrzymania sklepów to jak to ma "przemówić" do przyszłych Partnerów, Dostawców, Instytucji Finansowych? Kto będzie chciał związać się z Wasz Sklep Spar jak "oni" na starcie już są bankrutami !!!
  Sieć kurczy się (miało być 70, a teraz jest niecałe 50), a Zarząd(y) niestety nie mogą sobie z tym poradzić. Mimo odbudowywania dostaw do sklepów, modernizacji i rebranding'u sklepów (Warszawa Blue City oraz Rzeszów Millennium Hall) sklepy nie generują zwiększonych obrotów i marży jak opustoszałe sklepy PiP. Klienci niestety sceptycznie przyjęli koncepty EuroSpara, myśląc, że będzie to kontynuacja supermarketu premium jak dawniej PiP.

 • NiePoddawaćSię!!! 27.02.2020

  Do ~ByłyFranczyzobiorca i innych wierzycieli. Dlaczego tak późno...? Dlaczego wszyscy franczyzobiorcy i wierzyciele nie zjednoczyli się...? Dlaczego jeśli macie twarde dowody, potwierdzone informacje - dlaczego czekacie i wylewacie żale na forach? Weźcie się w garść i zacznijcie działać !!! Załóżcie fun page, uruchomcie media, biura prawne i wspierajcie się !!! Ja się chętnie dołączę. Trochę to późno, ale lepiej późno niż wcale.

 • Redakcja WH.pl 26.02.2020

  @ByłyFranczyzobiorca. Szanowny Panie! Jeśli ma Pan "dużo ciekawych informacji i dokumentów", to... zachęcamy do przekazania ich naszej redakcji. Kontakty do dziennikarzy znajdzie Pan w zakładce: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/strony/redakcja . Pozdrawiamy.

 • ByłyFranczyzobiorca 26.02.2020

  Ma ktoś kontakt do osoby zajmującej się sprawą z ramienia TVN24? Mam bardzo dużo ciekawych informacji i dokumentów

 • Chodzi o własną godność... 26.02.2020

  Propozycja 10% urąga wszystkiemu.
  Jeszcze będą się po sądach spowiadać gwiazdy biznesu i finansjery. Moja firma złoży wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa.
  Wiem też, że sprawą zajmuje się już TVN24.
  Ponad 300 mln zadłużenia to była zaplanowana akcja. Gdzie są teraz oszuści: Wosie, Miętcy, Krzaki i Karbowiaki? Znając sytuację finansową wyłudzali towar - to przestępstwo.
  Lecieć na pysk "gwiazdorzy".
  "Też Wierzyciel" ma rację - więcej uzyskamy z wrzucenia straty w koszty niż z proponowanych ochłapów.
  Jedno zastanawiające - że to dzieje się pod okiem sądu w XXI wieku...

 • Mariola 26.02.2020

  W przyrodzie nic nie ginie dlatego to się dla nich bardzo źle skończy! Brawo wierzyciele

 • Wierzyciel 2 26.02.2020

  Czy ktoś posiada treść pisma, które wierzyciele wysłali do sądu z alternatywnymi propozycjami układowymi?

 • Piotruś 26.02.2020

  Panie Jakubie ale Pan ma tupet! Coś niewyobrażalnego.

 • wierzyciel 26.02.2020

  Milionerzy trzeba poprzeć układ żeby ta cała śmietanka menadżerki i finansów miała dalej pracę i nie martwiła się o swoją przyszłość

 • Były Franczyzobiorca PIP 25.02.2020

  Pan Jakub nie był zainteresowany aby Spółki franczyzowe spłaciły swoje wierzytelności wobec Spółek Piotra i Pawla w 100% i generowały zyski w innych sieciach Franczyzowych.Celowo doprowadził do strat z tego tytułu wobec wierzycieli bo wielu franczyzobiorców ogłosiło upadłości przez dzialania zarządu PIP w 2018 i 2019 r który za wszelka cenę nie chciał dopuścić do przejścia franczyzobiorców do innej stabilnej sieci handlowej

 • On153 25.02.2020

  Albo ustala spłatę zaległości z wierzycielami w jakiś ratach albo to koniec i nic już nie będzie..

 • Zastanawiam się 25.02.2020

  Proszę mi tylko wytłumaczyć jak oni chcą dalej budować relacje z dostawcami i producentami i jak rozwijać tego Spara na rynku po czymś takim?

 • Obserwator 25.02.2020

  Proponuje złożyć wnioski do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zarząd firmy Piotr i Paweł w latach 2018-2019r.Ten artykuł to zwykły szantaż człowieka który przyczynił się pełniąc funkcje dyrektora finansowego całej Grupy Piotr i Paweł podajże od 2013r teraz udaje Niemca w sweterku Spara.
  Podejście PIP / Spara jest porostu chamskie w stosunku do wierzycieli , jak można będąc inwestorem dać do reprezentowania Siebie ludzi z takim bagażem w Piotrze i Pawle .

 • Też wierzyciel 25.02.2020

  Szanowny Panie k. Co to ma być. Kto doprowadził do tej sytuacji? Wierzyciele? W kwocie którą proponuje do zwrotu pip ni jak nie mieści się ani 23 procent VAT ani 19 procent podatku. Jak padniecie to wrzucając w koszta stratę odzyskam 19 procent a nie 15 jak proponujecie. Poza tym wtedy już nikogo nie oszukacie a przy upadłości to możecie inne służby podejmą odpowiednie działania bo 400 mln straty sugeruje że zarząd chyba nie dopełnił obowiązku złożenia wniosku o upadłość o czasie
  To wy sobie przemyslcie i podajcie logiczne rozwiązanie a nie straszycie. Kijek zawsze ma dwa lomcze

 • Franek 25.02.2020

  Albo niech płacą albo niech upadają!

 • Wierzyciel 25.02.2020

  Pan Karbowiak wieloletni dyrektor finansowy firmy Piotr i Paweł która uzbierała ponad 300mln długów dziś próbuje postawić wierzycieli pod ścianą! Albo się godzicie na to co my chcemy albo nie będzie Nic.
  Ja bym takim szantażom nie ulegał firma Spar zainwestowała już sporo środków i upadłość jest im mocno nie na rękę,, dlatego Wierzyciel trzeba walczyć o swoje i nie odpuszczać!Nie może być tak ze nie było Rady Wierzycieli i układ jest tylko taki jaki chce Piotr i Paweł, piszmy pisma do Prezesa Sądu z wnioskami i zażaleniami na postępowanie Sanacyjne

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.