05.12.2019/20:56

Zarządca ZM Henryk Kania złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki

Zarządca Zakładów Mięsnych Henryk Kania złożył uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości spółki. Trafił on do Sądu Rejonowego Katowice - Wschód.

W innym komunikacie przekazano, że sąd w Katowicach umorzył przyspieszone postępowanie układowe. Kilka dni temu na umorzenie przyspieszonego postępowania układowego zezwoliła rada wierzycieli ZM Henryk Kania, w odpowiedzi na wniosek spółki.

Od czerwca ZM Henryk Kania znajdowały się w trakcie przyspieszonego postępowania układowego. Na początku września Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach uchylił zarząd własny dłużnika nad całością majątku i ustanowił zarządcę. Zakłady produkcyjne wydzierżawiono spółce Cedrob - umowę w tej sprawie podpisano 30 października.

Łączne długi ZM Henryk Kania wobec ZUS sięgają ponad 3,6 mln zł. Na ich poczet Zakład zajął wierzytelności spółki wobec Auchan, co oznacza, że sieć handlowa należności z tytułu faktur ma przelewać nie do firmowej kasy, ale na rachunek ZUS. 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • gija888 06.12.2019

    Wspaniała puenta PARTNERSKIEJ współpracy rynku nowoczesnego z polskim producentem. PRODUCENCI niech to będzie dla Was przestrogą we współpracy z reprezentantami tego rynku. Brawo!!!! Lada chwila będą następni. Ceny surowców, pracy ludzkiej, energii elektrycznej są drakońskie. Zabijają polski handel. Bez renegocjacji umów i urealnienia UCZCIWEJ ceny sprzedaży mało kto to wytrzyma.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.