01.02.2016/10:20

Zbigniew Rekusz, Mid Europa Partners: Nowy prezes umocni pozycję rynkową sieci Żabka

Żabka Polska potwierdziła, że Tomasz Suchański dotychczas dyrektor finansowy grupy Jeronimo Martins nowym szefem spółki od 1 marca to obejmie stanowisko prezesa zarządu spółki Żabka. Dotychczasowy prezes Krzysztof Andrzejewski pozostaje w ścisłym Zarządzie spółki jako wiceprezes odpowiedzialny za cały obszar operacyjny firmy.

Tomasz Suchański przez ostatnich 18 lat związany był z grupą Jeronimo Martins. W latach 2011-2014 pełnił obowiązki dyrektora generalnego sieci Biedronka, a ostatnio pracował w międzynarodowych strukturach grupy.

Dotychczasowy prezes Krzysztof Andrzejewski pozostaje w ścisłym zarządzie spółki jako wiceprezes odpowiedzialny za cały obszar operacyjny firmy. Krzysztof Andrzejewski oprócz funkcji sprawowanych bezpośrednio w spółce Żabka Polska, będzie także uczestniczył w innych projektach inwestycyjnych funduszu Mid Europa Partners.

Według przedstawicieli Mid Europa Partners miniony rok był dla spółki Żabka Polska bardzo korzystny. - Wypracowane w tym czasie rozwiązania i przeprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Żabki przynoszą pozytywne rezultaty i są dobrze odbierane przez rynek. Wyznaczone w 2015 r. strategiczne kierunki rozwoju będą kontynuowane, a doświadczenie nowego prezesa z pewnością przyczyni się do dalszego umocnienia rynkowej pozycji sieci. Cieszę się, że do zespołu dołącza manager tak dobrze znający polski handel – mówi Zbigniew Rekusz, Senior Partner w Mid Europa Partners.

Krzysztof Andrzejewski jako wiceprezes ds. operacyjnych będzie wspierał Tomasza Suchańskiego na poziomie zarządu. - Będzie mógł również zaangażować się w inne projekty inwestycyjne prowadzone przez Mid Europa Partners w Polsce i pozostałych krajach regionu. Jego kompetencje w zakresie budowy wartości spółek planujemy wykorzystywać także w innych branżach niż handel detaliczny -  dodaje Zbigniew Rekusz.

Krzysztof Andrzejewski z Żabką związany jest od 2013 r. Początkowo pełnił funkcję wiceprezesa ds. finansowych, a od niemal roku prezesa zarządu. Jako wiceprezes ds. operacyjnych będzie nadal uczestniczyć w kluczowych dla rozwoju sieci projektach.

- Rok 2015 był pod pewnymi względami przełomowy dla Żabki. Dzięki świeżemu spojrzeniu oraz zaangażowaniu nowego zarządu, udało się przeprowadzić zmiany, które jednocześnie wzmocniły spółkę wewnętrznie, jak i zapoczątkowały nowy model komunikacji z konsumentami. To dla mnie spora osobista satysfakcja, że będę nie tylko kontynuować ten proces, ale również uczestniczyć w innych projektach właściciela Żabki – mówi Krzysztof Andrzejewski.

Firma Żabka Polska jest właścicielem największej w Polsce sieci ok. 4 tys. sklepów typu convenience, prowadzonych pod marką Żabka i supermarketów Freshmarket. W ciągu kilkunastu lat działalności na krajowym rynku, spółka zdobyła pozycję lidera tego segmentu sprzedaży.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.