13.09.2018/09:58

Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja zarządcą Piotra i Pawła

Sąd Rejonowy w Poznaniu powołał firmę Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja na zarządcę sądowego Piotra i Pawła - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

Sędzią-komisarzem został SSR Łukasz Lipowicz.

Postępowanie zostało otwarte 12 września br. Dotyczą one trzech spółek z Grupy Kapitałowej Piotra i Pawła: Grupa Piotr i Paweł sp. z o.o., Piotr i Paweł S.A. oraz Piotr i Paweł Detal sp. z o.o.

Jak informuje firma Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja, zgodnie z prawem będzie ona sprawowała nadzór nad działalnością grupy kapitałowej Piotra i Pawła w trakcie postępowania. Bieżący zarząd będzie wykonywany bezpośrednio przez aktualne zarządy spółek.

Prawo restrukturyzacyjne przewiduje, że z dniem otwarcia postępowania (czyli 12 września) wszystkie zobowiązania zostaną spłacone dopiero po układzie, który przegłosuje zgromadzenie wierzycieli. Układ musi zostać zawarty maksymalnie w ciągu 12 miesięcy od otwarcia postępowania. W przypadku Piotra i Pawła, każda z trzech spółek musi osiągnąć oddzielny układ z wierzycielami.

W tym momencie firma Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja przygotowuje spis wierzytelności sieci.

Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja aktualnie jest m.in. tymczasowym zarządcą sądowym w spółce Ruch SA. Firma wcześniej pracowała nad restrukturyzacją sieci Dayli.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • kam kam 13.09.2018

    zaczynają zamykać sklepy - dziś 2 w Łodzi które były sklepami własnymi, towar z tych sklepów zostanie przewieziony do Poznania. Jeśli nie dogadają się co do należnościz największymi dostawcami tj. C&C, FritoLay, Maspex, Danone, KP, Heineken, Unilever, P&G, Mondelnez, różnego rodzaju zakłady mięsne, oraz dostawcy warzywa/owoce, Mars, American Tobacco, Hortex, czyli z dostawami na których generowali ok 80% obrotów, to będzie problem.

  • Jarosław 13.09.2018

    To znaczy chcą obskoczyć jednocześnie Ruch oraz Piotr i Paweł? Ciekawe jak zamierzają to zrobić. " Bieżący zarząd będzie wykonywany bezpośrednio przez aktualne zarządy spółek." - czyli te same, które doprowadziły do utraty płynności niewypłacalności - już widzę tych dostawców, którzy z chęcią sprzedadzą cokolwiek na kredyt takiemu wiarygodnemu zarządowi.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.