03.11.2019/22:10

ZM Henryk Kania bez planu restrukturyzacyjnego oraz spisu wierzytelności

Zakłady Mięsne Henryk Kania SA. w restrukturyzacji poinformowały, iż zarządca ustanowiony dla spółki w przyspieszonym postępowaniu układowym - Mirosław Mozdżeń skierował dnia 31 października 2019 r. do Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach, X Wydział Gospodarczy pismo w którym poinformował, iż brak jest możliwości sporządzenia przez zarządcę planu restrukturyzacyjnego oraz spisu wierzytelności i spisu wierzytelności spornych, w związku z czym zarządca odstępuje od ich sporządzenia.

Zarządca wskazał, że zwracał uwagę sądu na zaistnienie przesłanek do umorzenia przyspieszonego postępowania układowego prowadzonego wobec dłużnika w postaci wystąpienia okoliczności, z których wynika, że układ nie zostanie wykonany (m.in. trudności w przejmowaniu zarządu oraz zajęcie dokumentacji Spółki przez Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Krajową Administrację Skarbową.

Z uwagi na powyższe okoliczności, w ocenie zarządcy, sporządzenie na chwilę obecną rzetelnego planu restrukturyzacyjnego jest, w ocenie zarządcy, niemożliwe i niecelowe, ponieważ zawarcie układu w toku postępowania restrukturyzacyjnego, a następnie jego wykonanie, nie wydaje się możliwe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.