23.08.2016/16:18

Zmiana nazwy Spółdzielni Inwalidów Świt

Na początku sierpnia Spółdzielnia Inwalidów Świt zmieniła nazwę na Spółdzielnia Świt.

– W związku z reorganizacją i porządkowaniem struktury podjęliśmy decyzję o skróceniu nazwy i dostosowaniu jej do aktualnych realiów, przy jednoczesnym zachowaniu jej historycznego kształtu – wyjaśnił Waldemar Siwak, prezes zarządu Spółdzielni Świt.

Jest to druga zmiana nazwy w 72-letniej historii firmy. W latach 1944-1949 przedsiębiorstwo funkcjonowało jako Spółdzielnia Wytwórców Świt. Decyzja o skróceniu nazwy nie niesie za sobą zmian dotyczących formy prawnej ani posiadanego przez spółdzielnię statusu zakładu pracy chronionej. Przedsiębiorstwo w dalszym ciągu będzie realizowało zapisaną w statucie misję, której celem jest tworzenie miejsc pracy oraz rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych. Aktualnie Spółdzielnia Świt zatrudnia ok. 1000 pracowników, w tym ponad 800 osób niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.