05.09.2016/10:20

Zmiana trendu na rynku mięsa jedynie przejściowa?

Piotr Ziemann, wiceprezes Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP ocenia na łamach Pulsu Biznesu, że wzrost wieprzowiny i spadek drobiu to sytuacja przejściowa.

Zdaniem wiceprezesa SRW RP ze względu na to, że w tym roku wieprzowina jest już droższa, jej spożycie znów lekko spadnie. Jak podkreśla ekspert w Pulsie Biznesu, konsumpcja mięsa wieprzowego na poziomie 40 kg rocznie na osobę jest typowa dla mieszkańców naszej części świata i nie należy spodziewać się w tym temacie większych zmian.

Natomiast Piotr Kulikowski, prezes Indykpolu zapewnia na łamach Pulsu Biznesu, że jego firma nie odczuła mniejszego zainteresowania konsumentów drobiem. Szef zakładów drobiarskich podkreśla, że część konsumentów rzeczywiście kupuje to mięso, które jest w danym momencie tańsze, ale też rośnie grupa osób, które świadomie zrezygnowały z wieprzowiny na rzecz drobiu i dla nich cena jest sprawą wtórną.

Więcej w Pulsie Biznesu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.