30.09.2019/11:13

Marcin Dobrock nowym dyrektorem generalnym Mondelez Polska

Janusz Idczak, dotychczasowy prezes Mondelez na Polskę i kraje bałtyckie żegna się ze stanowiskiem i odchodzi z firmy. Zastąpi go Marcin Dobrock, który do tej pory pracował w centrali koncernu w Zurichu - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

Marcin Dobrock jest związany z Mondelez od ponad 10 lat.

Przez ostatnie dwa lata pełnił rolę Dyrektora Kategorii „Meals” na Europę Południową, do której należą m.in. takie marki jak Philadelphia. Przez blisko dekadę związany był europejską centralą Mondelēz International w Szwajcarii, gdzie zarządzał regionalnym zespołem ds. innowacji w Kategorii Czekolady oraz działem licencjonowania. 

Funkcję dyrektora generalnego Mondelez Polska i Kraje Bałtyckie obejmie we wtorek 1 października br.

Dotychczasowy szef firmy, Janusz Idczak, który piastował tę funkcję przez 2,5 roku, a z Mondelez był związany przez 16 lat, zdecydował się na kontynuowanie kariery w innej firmie, również z branży spożywczej.

W czasie jego zarządzania firma utrzymała i wzmocniła pozycję lidera w kategorii ciastek markowych i czekolady w Polsce, a także weszła w kategorię gum do żucia dzięki rozwojowi marki Halls. Dobrze rozwijał się bałtycki oddział, jak i kanały sprzedaży na obu rynkach. Firma angażowała się w szerokozasięgowe kampanie marketingowe. Rosły w siłę także inicjatywy z zakresu odpowiedzialnego pozyskiwania surowców. Europejskim programem Harmony, gwarantującym pszenicę do produkcji ciastek od rolników ze zrównoważonych upraw, objęta została fabryka w Płońsku (jako pierwsze marki Lubisie i Delicje).

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ WIĘCEJ:

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.