24.09.2020/19:50

Zmiana wyszukiwania produktów w Amazon: serwis wskaże użytkownikom te, które są przyjazne środowisku


Amazon wprowadza nową inicjatywę, aby pomóc klientom znaleźć i kupić produkty, które powstają w zrównoważony sposób z poszanowaniem środowiska naturalnego. 

Klienci będą teraz widzieć nowe oznaczenia „Przyjazny dla klimatu” podczas wyszukiwania produktów. Serwis będzie wskazywać, które z produktów mają jeden lub więcej z 19 różnych certyfikatów zrównoważonego rozwoju, w takich kategoriach jak zmniejszenie śladu węglowego przesyłek czy ograniczenie produkcji plastiku.

Oferta Climate Pledge Friendly obejmuje artykuły spożywcze, gospodarstwa domowego, modę, kosmetykę i elektronikę osobistą, a także produkty z szeregu innych kategorii. Produkty są wyraźnie oznaczone w wynikach wyszukiwania, mają dodatkowe informacje dotyczące zrównoważonego rozwoju na stronie produktu i są prezentowane w specjalnej dedykowanej sekcji sklepu Amazon.

Amazon współpracuje z zewnętrznymi podmiotami certyfikującymi, takimi jak Cradle to Cradle Products Innovation Institute, globalna organizacja non-profit. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także