12.01.2022/11:52

Zmiany w zakazie handlu w niedziele. Ministerstwo Finansów pokazało projekt rozporządzenia dot. ewidencji przychodu ze sprzedaży

Od lutego zaczną obowiązywać przepisy uszczelniające ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Kto będzie chciał prowadzić sklepy w oparciu o którykolwiek z siedmiu wyjątków powiązanych z tzw. przeważającą działalnością (m.in. placówki pocztowe, kwiaciarnie, cukiernie, sprzedaż tytoniu), będzie musiał wykazać, że generuje 40 proc. przychodów właśnie z tego rodzaju działalności. Ministerstwo Finansów właśnie opublikowało projekt rozporządzenia precyzującego, jak powinno wyglądać prowadzenie ewidencji miesięcznego przychodu ze sprzedaży.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Anna Grabi Nas 19.01.2022

  Co zrobi Zaba ? Bedzie dalej wysysac swoich biednych najemcow ?

 • Jarek 13.01.2022

  Kiedyś słowo ,,solidaruch " usłyszałem od takiego tępego barana , którego wzięli do ZOMO , żeby pałować i gnębić ludzi i do dziś jak je słyszę zawsze mi się kojarzy z tępymi zomowcami

 • AntyAntyNickl 13.01.2022

  @ AntyNickl
  Cwaniaki i złodzieje to są w pisie. Tysiące bezużytecznych aparatczyków w spółkach skarbu państwa czy innych firmach i urzędach kontrolowanych przez Pis. Często tworzy się niepotrzebne, nowe stanowiska aby zapewnić dużą kasę przedstawicielowi lepszego sortu. Ostatnio czytałem o utworzeniu niepotrzebnego stanowiska (nowego) wiceprezesa w jakiejś spółce zarządzanej przez pisowców aby zatrudnić żonę jakiegoś "ważnego" pisowca. Przecież tego nie można nazwać inaczej niż kradzieżą i rozkradaniem wspólnego majątku Polaków. A olbrzymia kasa, która płynie do spółek pisowców z różnych funduszy ? (np. spółka Obajtka dostała 40 milionów dofinansowania).

 • Yaro 12.01.2022

  a tymczasem pod przykrywką orlenu i jemu podobnych kwitną markeciki z energloami, ścianą wódy za kasami i innym przereklamowanym dziadostwem. I tu jakoś solidaruchy nie mają wątów.

 • AntyNickl 12.01.2022

  Jak cwaniaki próbują ze sklepu spożywczego robić aptekę , albo pocztę to nie ma rady . Niech teraz udowodnią , że prowadzą sprzedaż leków , albo przyjmują paczki , a nie handlują piwskiem i wódą .Widocznie z cwaniakami tak trzeba postępować .

 • Nickl 12.01.2022

  PRL BIS coraz bliżej, ale jeszcze mamy przed sobą pewnie kartki i kilka innych niespodzianek. A ludzie tak jak w PRLu zamiast pracować będą wypełniać mnóstwo formularzy, Nowy Nieład pokazuje drogę jak zamiast tworzyć PKB tworzy się rozrastającą biurokrację pożerającą czas Obywateli i mającą haki na nieposłusznych

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także