13.11.2018/10:56

Zmiany w zarządzie Grupy Kofola

Producent napojów, Grupa Kofola ogłosiła zmiany w zarządzie spółki. Jannis Samaras do tej pory zarządzał zarówno całą grupą, jak i działalnością na rynku czeskim i słowackim. Ze względu na rozwój firmy, zdecydował się skupić tylko na jednym obszarze – strategicznego zarządzenia grupą.

Zarządzanie rynkiem czeskim i słowackim objął wcześniejszy dyrektor finansowy grupy - Daniel Buryš, który podczas swojej ośmioletniej kariery w Grupie Kofola wielokrotnie udowodnił swój talent biznesowy, a od listopada może w pełni go realizować, zarządzając działaniami na rynku czeskim i słowackim.

- Daniel Buryš skoncentruje się na najważniejszej częśći naszego biznesu i  poświęci mu całą uwagę, na jaką zasługuje. Dzięki tej zmianie ja zyskuję przestrzeń do koncentracji na przyszłości i kierunku całej grupy. Przed nami wielkie wyzwania i konieczne jest, aby przygotować się na nich tak dobrze, jak to tylko możliwe - komentuje Jannis Samaras, prezes Grupy Kofola.

Pozycję dyrektora finansowego Grupy Kofola obejmie Paweł Jakubík, który przez 10 lat zdobywał doświadczenie w obszarze finansowym, pracując dla Kofoli na stanowisku managera finansowego oraz członka Rady Nadzorczej.

Spółka ogłosiła także, że Walne Zgromadzenie odbędzie się 30 listopada. Głównymi tematami będą nie tylko zmiana statutu spółki, ale także powołanie członków Komitetu Audytu i Rady Nadzorczej.

Grupa Kofola jest jednym z najważniejszych producentów napojów bezalkoholowych z siedmioma zakładami produkcyjnymi na pięciu rynkach europejskich, łącznie grupa Kofola zatrudnia ponad 2 100 osób (nie wliczając rosyjskiego zakładu).

Do portfolio produktów spółki Kofola w Czecho-Słowacji należy tradycyjny napój Kofola z oryginalną recepturą o smaku coli, woda źródlana Rajec, seria syropów Jupí, napój winogronowy Vinea, napoje dla dzieci Jupík, czy napoje energetyczne Semtex. Na licencji produkuje i dystrybuuje napoje RC Cola, Orangina. Spółka Kofola jest wyłącznym dystrybutorem marki Evian i Badoit na Republikę Czeską i Słowację oraz tradycyjnych wód mineralnych z leczniczego źródła Vincentka dla czeskiej gastronomii i do sprzedaży detalicznej. Od początku 2015 roku Kofola ma wyłączność na dystrybucję na terenie Republiki Czeskiej i Słowacji produktów firmy Rauch. Do grupy Kofola należy również sieć UGO, która w Czecho-Słowacji posiada 79 Fresh barów UGO i 20 barów sałatkowych UGO. W 2017 Grupa kupiła spółkę Premium Rosa – producenta owocowych i ziołowych produktów naturalnych.

Portfolio produktów Hoop Polska obejmuje: linię napojów gazowanych Hoop – z flagową Hoop Colą oraz uzupełniającymi ofertę napojami owocowymi  w wielu wariantach smakowych, syropy Paola, napoje dla dzieci Jupik, naturalną wodę mineralną Arctic+ oraz napoje funkcjonalne Artcic+ (z linii Elements, Fizzy, Isosprint). Od stycznia 2018 r., Hoop Polska jest dystrybutorem Nestea – jednej z najpopularniejszych marek w kategorii iced tea na rynku polskim.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.