11.02.2020/20:32

Zmiany w zarządzie sieci Carrefour Polska. Spółka ma nowego dyrektora finansowego [TYLKO U NAS]

Dotychczasowy skład zarządu Carrefour Polska, w funkcjach prezesa i wiceprezesów, został powiększony o nowych członków zarządu – dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

Tak wygląda obecnie nowy, poszerzony o trzech członków zarząd firmy Carrefour Polska:

 1. Christophe Rabatel - prezes zarządu;
 2. Justyna Orzeł - wiceprezes zarządu, sekretarz generalny i dyrektor zasobów ludzkich;
 3. Jadwiga Zientara - wiceprezes zarządu;
 4. Tareck Ouaibi - wiceprezes zarządu, dyrektor operacji
 5. Marek Lipka – członek zarządu, dyrektor handlowy i supply chain
 6. Michał Sacha – członek zarządu, dyrektor marketingu, digital, IT, e-commerce i usług finansowych
 7. Jean-François Dohogne – członek zarządu, dyrektor finansowy, nieruchomości i ekspansji.

Wymienione osoby, poza Jean-François Dohogne, dotychczas odpowiadały za powyżej opisane obszary. Marek Lipka, Michał Sacha oraz Jean-François Dohogne, z dniem 5 lutego 2020 r., powiększyli grono zarządu polskiego oddziału francuskiej sieci.

Nowym dyrektorem finansowym, nieruchomości i ekspansji w randze członka zarządu został Jean-François Dohogne. Zastąpił on na tym stanowisku Jadwigę Zientarę, która pozostaje wiceprezesem zarządu Carrefour Polska do 31 marca br. Od 1 kwietnia br., funkcję wiceprezesa przejmuje w pełni Jean-François Dohogne.

Jednocześnie Jadwiga Zientara objęła funkcję dyrektora finansowego, bezpieczeństwa IT i usług finansowych w Carrefour Rumunia.

Jean-François Dohogne jest dyrektorem zarządzającym z ponad 15-letnim doświadczeniem w obszarach finansowych w różnorodnych sektorach. W ciągu ostatnich 8 lat pełnił m.in. funkcję dyrektora finansowego różnych jednostek biznesowych w bpost (Belgijskiej Grupie Pocztowej), a także odpowiadał za fuzje i przejęcia, wyceny oraz analizę kosztową. Przed dołączeniem do bpost pracował jako konsultant w McKinsey & Company oraz w bankowości. Do Carrefour Polska dołączył w listopadzie 2019 r. jako zastępca dyrektora finansowego.

Carrefour Polska to sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Troor 20.02.2020

  Dyrektorów więcej potrzeba a tymczasem ludzie ledwo zipią na sklepach. Ludzi którzy mają doświadczenie zwalnia się. Zatrudnia się byle tańszych. W dziale kas likwidują etaty, 4 osoby mają zrobić to co 3 lata temu robiło 11 osób. A obowiązków przybywa. Pensja nie rośnie, chyba że minimalna. Jak dyrekcja rozmawiała z pracownikami to szkolenie było, jak pracownik ma na pytania odpowiadać żeby się nie dowiedzieli że każdy kto żyw ucieka z tamtąd. Zostają tylko tacy co im umowa potrzebna by siedisec na l4. Firma jest niszczona i upada od dołu, tzn pozbywa się najlepszych ludzi albo sami odchodzą. Już klienci się skarżą że nie ma nikogo kompetentnego. A będzie jezcze gorzej. Klienci którzy przychodzili od 10 lat idą gdzie indziej, wkrótce będzie drugie Tesco. W szczególności nie polecam młodym , o awanse łatwo, ale nie podnoszą pensji jak awansujesz tylko obowiązki. A potem dyrektor mówi że pracownik po 10 latach pracy nadaje się tylko do zwolnienia a nie żeby mu podwyżki dawać.

 • D. 11.02.2020

  Fascynujące... I co z tego? Jakies zmiany stretegi, zmiany cen, formuły sklepow? Korpobełkot i obsadzanie stołków

 • kerfur 11.02.2020

  Gratuluje. A wiecie że jabłko 1 kg w G. Wileńskiej kosztuje 4,60zł. Może by państwo popracowali nad nową polityką cenową.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.