29.09.2020/13:27

Grzegorz Puda nowym ministrem rolnictwa i rozwoju wsi

Nowym ministrem rolnictwa i rozwoju wsi ma zostać Grzegorz Puda, obecny wiceminister funduszy i polityki regionalnej i jeden posłów, którzy podpisali się pod projektem kontrowersyjnej dla rolników nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Z resortem żegna się Jan Krzysztof Ardanowski.

Grzegorz Puda to absolwent Akademii Rolniczej w Krakowie. W 2006 r. uzyskał tytuł zawodowy magistra inżyniera z zakresu zootechniki. W tym samym roku - a także w 2010 i 2014 r. - uzyskał mandat radnego miejskiego w Bielsku-Białej, z list Prawa i Sprawiedliwości.

W 2015 r. Puda kandydował do Sejmu - w wyborach parlamentarnych startował z ósmego miejsca na liście PiS w okręgu bielskim. Został wybrany na posła VIII kadencji.

W lipcu ubiegłego roku został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju przez premiera Mateusza Morawieckiego.

W wyborach w 2019 r. udało mu się zdobyć ponownie poselski mandat.

W listopadzie Grzegorz Puda objął stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, a styczniu 2020 został pełnomocnikiem rządu ds. organizacji Światowego Forum Miejskiego w 2022.

 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • samin 30.09.2020

    Nareszcie koniec z dreczeniem zwierzat! Futerkowcy przemyslowi i tak by upadli - popyt i ceny spadaja rocznie nawet o ok. 20% (w 2018 az o 24% na niektore skory), bo swiadome kobiety NIE chca paradowac w cmentarzach ze zwierzat. Zadreczonych zwierzat.

  • MArio 29.09.2020

    Brak Ardanowskiego w rządzie to poważny cios w Polskie rolnictwo. Ustawa "futerkowa" to bomba z opóźnionym zapłonem. Wszyscy za to zapłacimy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także