24.02.2020/12:48

Znamy plany sieci Aldi Polska na 2020 rok [TYLKO U NAS]

Portal wiadomoscihandlowe.pl zwrócił się do sieci Aldi z prośbą o podsumowanie 2019 r. i nakreślenie planów na 2020 r. Pytaliśmy o najważniejsze trendy minionego roku, największe wyzwania i sukcesy dyskontera. Zapytaliśmy też o plany na rok bieżący – rozwój sieci sklepów, plany co do e-commerce i cyfryzacji, planowane inwestycje, priorytety, strategiczne kierunki i cele. w imieniu sieci dyskontów na nasze pytania odpowiada Agata Biernacka, Manager ds Komunikacji i PR Aldi Polska.

Jakie czynniki miały największy wpływ na sektor handlu w minionym roku i dlaczego?

W 2019 roku najistotniejszymi czynnikami mającymi wpływ na sektor handlu bez wątpienia były działania z zakresu dbałości o środowisko naturalne i odpowiedzialne prowadzenie biznesu, wynikające w dużym stopniu z alarmujących doniesień ekologów na temat stanu naszej planety i globalnego ocieplenia oraz rosnącej świadomości społecznej. Poza tym konieczność odpowiedzi sieci na zakaz handlu w niedziele oraz potrzeba dynamicznego dostosowania oferty dyskontów do oczekiwań konsumentów.

Ile sklepów zostało otwartych – jakie kwoty firma zainwestowała w rozwój? 

Rok 2019 Aldi zamknął z liczbą sklepów wynoszącą niemal 140. Ze względu na dynamiczne plany rozwoju sieci, utworzono nowe biura regionalne nieruchomości i ekspansji w Krakowie, Gdańsku, Lublinie i Szczecinie. W planowaniu nowych sklepów Aldi szczególnie uwzględniamy dogodność lokalizacji, by zapewnić naszym klientom komfort i dobre doświadczenia zakupowe. Pod uwagę bierzemy zarówno nowe nieruchomości, jak i już istniejące budynki.

Detaliści na całym świecie coraz poważniej podchodzą do kwestii ochrony środowiska.

Jeśli chodzi o czynnik ekologiczny, sieć Aldi od lat podkreśla swoją aktywność na rzecz ochrony środowiska, dobrostanu zwierząt, zrównoważonego rozwoju, zarówno w swojej międzynarodowej jak i regionalnej komunikacji. Jednak dopiero od roku media, również w Polsce, bardzo obszernie komentowały zaangażowanie firm w zrównoważony rozwój, być może po części także było to echem odbywającego się na koniec 2018 r. w Katowicach szczytu klimatycznego COP 24. W 2019 roku dobre praktyki Aldi po raz pierwszy i to od razu aż w 12 kategoriach, opisano w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki”, opublikowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Jakie konkretne działania podejmowaliście?

Sieć jako jedna z pierwszych w Polsce zadeklarowała wycofanie jaj z chowu klatkowego, a w tym roku poszła o krok dalej komunikując wycofanie ich również ze składów produktów marki własnej do 31.12.2025. Z myślą o osobach na diecie bezglutenowej sieć zadbała też o poszerzenie asortymentu o produkty marek własnych z licencjonowanym znakiem Przekreślonego Kłosa.

W ramach działań proekologicznych swoim klientom Aldi oferuje 4 rodzaje toreb: torbę materiałową, ekologiczną torbę wielokrotnego użytku, reklamówkę z uszami pochodzącą z recyklingu oraz mniejszą reklamówkę. Sieć wprowadziła także naturalne torby z juty.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Dark 29.02.2020

  Mogli być numerem jeden, ale dawno już przegrali Polskę.

 • ??? 25.02.2020

  co to znaczy, że otwierają biura nieruchomości?

 • Kupiec i konsument 25.02.2020

  Jakościowo Aldi to sieć, która po prostu rozgniata Biedronkę. Ma tylko jedna wadę: stopień jej rozwoju w kontekście nowych otwarć jest żenujący. Nie wiem kto działa tak skutecznie na niekorzyść tej sieci ale 140 sklepów i tempo kolejnych otwarć jest niezrozumiałe. Sklepów jest zdecydowanie za mało, nie na ich na północy a tam gdzie są maja dziwne zagęszczenie (patrz porównanie np Warszawy do Bydgoszczy) Aldi do dzieła. Albo otwieracie po 100 sklepów rocznie albo realnie stopniowo znieście z rynku. Historia Aldi w Polsce to historia stagnacji i niewykorzystanych szans. A szkoda

 • Ggg 25.02.2020

  Otwierają biura nieruchomości i to rozsiane po całej PL a niczego prawie nie otwierają - oni chyba rzeczywiście szykują się na przejęcie Tesco w PL i może całej Europie Śr. Berlin i Unia pewnie dołożą preferencyjne kredyty... zresztą pewnie już za Odrą od dawna robili analizy jak można skorzystać na Brexicie i co ciekawego przejąć po Brytyjczykach

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.