15.12.2017/15:43

Znamy wyniki emisji Tower Investments. Firma pozyska 22,5 mln złotych

Tower Investments znalazł chętnych na wszystkie akcje w ofercie publicznej. Dzięki temu firma pozyska 22,5 mln złotych na inwestycje.

W transzy detalicznej złożono zapisy na 178 775 sztuk akcji  na 100 000 sztuk oferowanych, co oznacza redukcję na poziomie 44,064 proc. Instytucje objęły wszystkie 400 000 papierów.

– Cieszymy się, że wszystkie akcje nowej emisji znalazły nabywców. Nie dziwi nas tak duża redukcja –  cena emisyjna, którą ustaliliśmy na 45 zł, była bardzo atrakcyjna, stąd tak duże zainteresowanie nabyciem naszych akcji. Pozyskane środki przeznaczymy na nabycie kilku atrakcyjnych nieruchomości, zgodnie z celami emisji opisanymi szczegółowo w Prospekcie Emisyjnym. Dzięki emisji będziemy mieli zdolność do lewarowania działalności na kolejne 20-30 mln złotych, co umożliwi realizację naszych planów. – informuje prezes spółki, Bartosz Kazimierczuk.

W ramach oferty w transzy inwestorów indywidualnych nabywców znalazło 100 000 akcji nowej emisji serii C, w transzy inwestorów instytucjonalnych 400 000 papierów. Łączna wartość oferty sięgnęła 22,5 mln zł, a spółka została wyceniona na ponad 70 mln zł. Oferującym akcje był DM BOŚ. 

Spółka jeszcze w tym roku ma ambicje przeniesienia notowań z NewConnect na głównym parkiet. – Pracujemy dla największych sieci handlowych w Polsce, mamy stałych klientów i odpowiednią strukturę, żeby realizować jeszcze więcej projektów, a Giełda jest naszym certyfikatem jakości, dlatego widzimy nasze miejsce na głównym parkiecie. Przed wejściem na NewConnect wartość realizowanych przez nas projektów wynosiła 80 mln. zł, dziś to jest prawie ćwierć miliarda. Wierzymy że GPW pozwoli nam na jeszcze większy rozwój, a pozyskanie dzisiaj środki oznaczają, że będziemy mogli znów skokowo powiększyć portfel naszych projektów w niedalekiej przyszłości. – dodaje Bartosz Kazimierczuk.

Grupa Tower Investments działa w branży deweloperskiej od 2005 roku. Spółka specjalizuje się w kompleksowej obsłudze deweloperskiej największych sieci handlowo-usługowych: od wyboru odpowiedniej lokalizacji, poprzez zakup nieruchomości i uzyskanie niezbędnych zezwoleń administracyjnych, aż po realizację obiektu „pod klucz”. Ponadto jest właścicielem marki Shopin, pod której nazwa kryją się parki oraz galerie handlowe. Dotychczas powstały 4 obiekty: w Garwolinie, Łodzi, Płocku oraz City Shopin w Warszawie. Kolejne parki handlowe pod marką Shopin planowane są w Mrągowie, Tychach i Pleszewie. Pod koniec ubiegłego roku Spółka podjęła decyzję o realizacji inwestycji usługowo-mieszkaniowych. Strategia dewelopera zakłada, że pierwszy tego typu projekt zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2020 roku. 
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.