27.04.2017/10:27

Znany muzyk został producentem wódki

Kompozytor i multiinstrumentalista Romuald Lipko, niegdyś lider Budki Suflera, zainwestował w produkcję wódki. Pierwszą marką założonej przez niego firmy Muzyczne Alkohole jest „Jolka Jolka pamiętasz”, kolejną ma być „Wódka Suflera”.

Artysta liczy, że alkohole o nazwach nawiązujących do przebojów Budki Suflera zyskają popularność na fali sentymentu do dekady lat osiemdziesiątych. Jak podaje serwis money.pl, wódkę „Jolka Jolka pamiętasz” można dostać w sieci Makro, oraz u drobnych sklepikarzy oraz w branży gastronomicznej. Dostępna jest też w specjalistycznej sieci Alkohole Świata. Poza tradycyjną dystrybucją trunek sprzedawany jest też na lotniskach oraz eksportowany do USA.

Na stronie internetowej Muzycznych alkoholi czytamy, że „Jolka Jolka pamiętasz” to luksusowa biała wódka, wytwarzana w oparciu o najstarsze, tradycyjne polskie receptury i, że jest wielokrotnie destylowana.

Money.pl podaje, że niebawem na rynek trafić mają wersje smakowe - wiśniowa, grejpfrutowa i cytrynowa. Muzyczne Alkohole szykują się też do kolejnych premier. W ofercie firma Lipki chce mieć m.in. wódki "Bal wszystkich świętych", "Za ostatni grosz" oraz "Wódkę Suflera". Czy dorównają popularności "Chopina"? To się okaże.

Jak wiadomo, biznes alkoholowy i świat muzyki krzyżują się ze sobą nie po raz pierwszy. W sprzedaży można dostać już m.in. whisky, wino, piwo i wódkę sygnowane nazwą zespołu Motorhead, piwo Alcoholica Beer'em All (nawiązujące do debiutanckiego albumu grupy Metallica „Kill’em All”), bourbon opieczętowany nazwą legendy trash metalu Anthrax, oraz cabernet sauvignon z logo Slayera. Swoje piwa mają też zespoły Mastodon, Iron Maiden i AC/DC.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.