01.11.2019/12:54

Zniczodzielnie – nowy pomysł na ograniczenie szkodliwego plastiku

Aby ograniczyć odpady, których po 1 listopada na cmentarzach zostają tony, niektóre z nekropolii zdecydowały się w tym roku zorganizować zniczodzielnie.

To miejsca, gdzie można zostawić niewykorzystane lub wypalone znicze – np. dokupując do nich jedynie wkład, lub wymieniając baterie w przypadku zniczy elektronicznych. Pomysł ma na celu ograniczenie odpadów, które najczęściej trafiają do kontenerów na cmentarzu i nie są w żaden sposób segregowane, przez co nie trafiają do recyklingu.

Z tego samego powodu księża apelują, aby ograniczyć liczbę zniczy, które stawiamy na grobie. Jeden znicz w niczym nie ustępuje dziesięciu ustawionym na mogile. Warto także zrezygnować ze sztucznych kwiatów, a nawet roślin w plastikowych doniczkach, najczęściej osłoniętych dodatkowo folią, np. na rzecz prostych ciętych kwiatów, jak lilie, gerbery, czy róże.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.