02.03.2021/21:01

Zobacz jak wygląda hiszpański odpowiednik Społem [GALERIA]

Historia Spółdzielni Consum jest interesująca i sięga lat 70. Dziś zrzesza, aż 795 sklepów w środkowej Hiszpanii, a najwięcej palcówek znajduje się w rodzimej Walencji. Po nieudanym mariażu z Eroski Group w latach 90, zachowała swój charakter i rozwija się poprzez się franczyzę i akwizycje.

Sieć Consum rozpoczęła działalność w 1975 roku jako spółdzielnia konsumencka, otwierając swój pierwszy oddział w Alaquàs (Walencja) i zrzeszając 600 partnerów konsumenckich. Od tego czasu rozwój Consum charakteryzował się ciągłym wzrostem, aż do dziś, gdy jest największą spółdzielnią w Hiszpanii i jedną z głównych firm w sektorze dystrybucji. 

Intensywny rozwój sprawił, że podmiot skonsolidował się i dołączyły do niego mniejsze, istniejące spółdzielnie konsumenckie w różnych miejscowościach, takich jak Silla, Enguera i L'Olleria (Walencja).
W 1987 roku nastąpiła zmiana w sposobie ekspansji Spółdzielni Konsumenckiej poprzez przejęcie innych większych spółek dystrybucyjnych: Vegeva, Ecoben, Alihogar i Jobac w Walencji, a także Distac i Disbor w Katalonii.

W latach 1990-2004 Spółdzielnia Consum była częścią Eroski Group. Ten komercyjny sojusz zakończył się w lutym 2004 roku, po podjęciu przez Spółdzielnię decyzji o odłączeniu.

W 2007 roku Consum powiększyło sieć Consum Supermarkets i Consum Basic w Katalonii o 53 Supersol Supermarkety, konsolidując swoją ekspansję w Katalonii. W tym samym roku Spółdzielnia nabyła również 62 supermarkety Caprabo, rozmieszczone w całej Wspólnocie Walencji, Murcji, Kastylii-La Manchy i Andaluzji, wzmacniając swoją strategiczną pozycję. W maju 2010 roku przejął 21 supermarketów od Vidal Europe i jeden od Eroski.

Obecnie Consum działa w sektorze dystrybucji poprzez sieć handlową blisko 800 supermarketów dystrybuowanych pomiędzy franczyzami Consum i Charter. Zatrudnia ponad 15 363 pracowników, ponad 3 300 000 członków konsumenckich i jest obecna we Wspólnocie Walencji, Katalonii, Murcji, Kastylii-La Manchy, Aragonii i Andaluzji.
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Adi 03.03.2021

    Taka zagajka bo zarz wejdą do Polski hahahah taki raj dla wszystkich tylko nie POLAKÓW hahahah

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.