15.05.2020/11:03

ZPPHiU: Centra handlowe na długo będą cieniem samych siebie

– To, co do tej pory stanowiło o atrakcyjności centrum handlowego, w czasie epidemii staje się jego przekleństwem. Galerie przypominają wyludnione dworce kolejowe czy lotniska, ludzie nie widzą dużej potrzeby odwiedzania ich – tak wyniki badań komentuje socjolog dr Konrad Maj.

 – Ludzi zniechęcają nie tylko obawy przed zarażeniem, ale wszelkie ograniczenia nałożone na duże centra handlowe. Dla kogo spacer po częściowo tylko otwartej galerii handlowej, gdzie brakuje wszystkich znanych nam bodźców sensorycznych (smaków, zapachów, widoków) jest przyjemny? Różnice w preferencjach ujawnione przez Kantar są tutaj gigantyczne. Krótko mówiąc: możemy zapomnieć na długie miesiące o klimacie przyjemnych, wielofunkcyjnych, pełnych atrakcji Centrach Handlowych – dodaje.

Badanie zostało zrealizowane w dniu 11 maja 2020 r. poprzez wywiady telefoniczne (CATI) na reprezentatywnej próbie 800 Polaków w wieku 15 i więcej lat.

Bardziej optymistycznie oceniają sytuację firmy zrzeszone w Polskiej Radzie Centrów Handlowych (PRCH). Na podstawie danych od swoich członków organizacja przygotowała podsumowanie wizyt klientów po pierwszym tygodniu pełnego otwarcia centrów handlowych.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Artem 28.05.2020

    Teraz widać, że te wszystkie postulaty miały sens i poparcie w rzeczywistości.

  • jojo 18.05.2020

    Salony w takich warunkach nie powinny się otwierać, a bez salonów galerie popadają. Dlatego postulaty ZPPHiU są w pełni zrozumiałe.

  • zaniepokojony konsument 15.05.2020

    Nikt nie reaguje na noszenie maseczek "na brodzie" w centrach handlowych. Boję się odwiedzać takie miejsca, jeśli nikt nie zwraca uwagi niefrasobliwym kupującym, że powinni zadbać o zdrowie innych a nie tylko swoje. Ludzie nie przestrzegają też odległości - w markecie prawie by mi na plecy wleźli, tak wygląda "zasada co najmniej 1,5 metra odstępu"!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.