01.05.2020/12:16

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców za przywróceniem wysp handlowych

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia kierunek w postaci odmrożenia kolejnych dziedzin gospodarki i życia społecznego, zgłasza jednak zastrzeżenia. 

ZPP uważa za niezasadne dalsze utrzymywanie zakazu prowadzenie handlu detalicznego lub prowadzenia działalności usługowej na wyspach handlowych. Zasady funkcjonowania wysp powinny pozostać analogiczne jak dla straganów. Uwarunkowania prowadzenia działalności na tych obiektach są porównywalne. "Nie znajduje się zatem uzasadnienia, dla dalszego ograniczania działania wspomnianych wysp" - czytamy w komunikacie. 

Ponadto ZPP rekomenduje dopuszczenie do działania po dniu 3 maja 2020 r. obiektów gastronomicznych na terenie galerii handlowych oraz obiektów hotelowych z wyłączeniem bufetów. "Obsługa gości powinna zostać dopuszczona przy stolikach. Działanie te pozostają zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Są również zgodnie z rekomendacjami działania w zakresie zapobiegania i ograniczenia koronawirusa w sektorze hotelarskim oraz w sektorze gastronomicznym opracowanych przez ZPP we współpracy z przedstawicielami branż" - uzasadnia ZPP. 

ZPP konsekwentnie rekomenduje jak najszybsze wdrożenie kolejnych etapów tzw. „odmrażania” gospodarki przy zachowaniu właściwych działań minimalizujących ryzyko zarażenia koronawirusem. Wytyczne te dla poszczególnych, ograniczonych branż, ZPP przedstawił w rekomendacjach dostępnych na stronie: https://zpp.net.pl/projekty/covid-19/.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.