12.04.2020/12:39

Związkowa Alternatywa: proponujemy wprowadzenie Minimalnego Dochodu Gwarantowanego!

Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa zaproponował w piątek wprowadzenie minimalnego dochodu gwarantowanego w wysokości 1500 zł netto dla wszystkich osób dorosłych. Świadczenie dotyczyłoby zarówno osób całkowicie pozbawionych dochodu, jak i tych, których dochody spadły do kwoty poniżej tego progu.

Gdyby więc ktoś w marcu zarobił 700 zł, w kwietniu otrzymałby od państwa 800 zł. Gdyby dana osoba straciła wszelkie dochody, otrzymałaby 1500 zł. W ten sposób pomoc trafiłaby do osób najuboższych i objęła też tych obywateli, którzy mieli bardzo niskie dochody również przed kryzysem - tłumaczy związek na swojej stronie internetowej.

"Nasza propozycja wynika z nieobecności w tarczy antykryzysowej rządu i jakichkolwiek rozwiązań, które wspierałyby osoby pozbawione pracy i te, które dotychczas pracowały w ramach co miesiąc odnawianych umów o dzieło" - czytamy w uzasadnieniu.

Według Związkowej Alternatywy rząd przekazuje dziesiątki miliardów złotych firmom, również tym, których kondycja jest bardzo dobra, a nie dba o ludzi, którzy utracili środki do życia. - W naszej opinii znacznie ważniejszym zadaniem dla władz jest wsparcie dla żywych ludzi niż niedziałających firm - ocenia związek.

Według związku minimalny dochód gwarantowany to rozwiązanie, które powinno działać tak w czasach kryzysu, jak i poza nim. Jego wprowadzenie pozwoliłoby radykalnie ograniczyć ubóstwo, a zarazem uprościłoby system świadczeń społecznych.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • 8+2 12.04.2020

    ~Okami prezentuje Pan/ Pani poziom wypowiedzi na jeszcze niższym poziomie niż lotne pomysły towarzysza Szumlewicza.

  • Okami 12.04.2020

    KOCHANY ZWIAZKU!!!
    |
    CI BANDYCI Z KACZOREM NA CZELE NIE POJDA NA TO..........W DUPIE MAJA SWOICH OBYWATELI DLATEGO TEZ NIE CHCA ZLIKWIDOWAC UMOW ZLECENIE I O DZIELO..........WOLA BY LUDZIE WYMARLI BY MIEC WIECEJ KASY DLA SIEBIE........................

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.